לימוד אנגלית ושפות נוספות בעולם שאחרי הקורונה | למה דווקא עכשיו?

אין ספק שמגיפת הקורונה שאנו נמצאים בעיצומה כבר השפיעה על תחומים רבים בחיינו וחוללה תהפוכות דרמטיות בכל העולם.

מי דמיין רק לפני כמה חודשים בודדים שנסתובב ברחובות עם מסיכות לבנות ואלכוג’ל בכיס? שהישראלים המופרעים יעמדו בתור מסודר במרחק של 2 מטר אחד מהשני (או קרוב לכך) ? או שהשומרים בכניסה לבתי עסק יבדקו אם יש לנו חום במקום נשק?

אבל מעבר לשינויים היומיומיים, מתרחשים בזמנים אלו גם שינויים דרמטיים בכלכלה, בעולם ההשכלה ובשוק העבודה.

הקורנה הביאה להאצה מהירה בתחומי הלמידה והעבודה מרחוק – ואלו מתחברים באופן ישיר לתהליכים של דיגיטליזציה וגלובליזציה המתרחשים בעולם בשנים האחרונות וקיבלו דחיפה עצומה בזמני המגיפה.

איך כל זה מתקשר ללימוד שפות?

בעקבות קיצוצים וקריסת עסקים, COVID-19 יצרה כמות גדולה של מובטלים ומחפשי עבודה חדשים. מדובר בעליה משמעותית בתחרות בשוק העבודה ובעליה בצורך להתבלט על פני מועמדים אחרים בעזרת כישורים ויכולות ייחודיים.

אחד מהכישורים הללו הוא כמובן ידיעת שפות. חברות גדולות, בינלאומיות ועסקים כבר מבינים: אנגלית ושפות זרות מהוות יתרון משמעותי בעולם הדיגיטלי והגלובלי שבו אנו נמצאים.

ניתן לראות את הנתונים הללו גם בשטח, כשדוברי שפות מרוויחים בממוצע יותר מפי שניים מאחרים. דוברי שתי שפות ומעלה מרוויחים בממוצע 120% יותר מבוגרי 12 שנות לימוד, כאשר בוגרי תואר ראשון מרוויחים רק כ-20% יותר מבוגרי 12 שנות לימוד (*לפי נתוני הלמ”ס ביחס לנתוני ענקית הגיוס “זיפ” בארה”ב).

לימודי אנגלית בעולם הגלובלילהסתגל לעולם החדש בעזרת לימודי שפות

אילו שפות כדאי ללמוד אחרי הקורונה על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה?

בראש ובראשונה – אנגלית. כולם מבינים את החשיבות של אנגלית בעולם של היום, ומכירים בכך שאין כמעט תחום שלא מחייב אותנו לשלוט בשפה. יש היום אינסוף מידע נגיש ברחבי הרשת, אבל רובו המוחלט הוא לא בעברית אלא באנגלית ושפות נוספות.

מעבר להתמקצעות בתחומים שונים, מדובר גם על התנהלות יומיומית במקומות עבודה – מיילים, פגישות עסקיות ועבודה על תוכנות מחשב שונות. חלק גדול מאותן פעולות, אם לא כולן, מתבצע בשפה האנגלית ברוב חברות ההייטק בישראל. הבנה ושליטה באוצר המילים כבר אינן מספיקות. העולם היום מחייב אותנו לדעת להתנסח, לדבר ולכתוב בשפה האנגלית – במיוחד בדרגים הבכירים יותר.

בדומה לאנגלית, גם שפות זרות אחרות יקנו לכם יתרון משמעותי ויעזרו לכם להתבלט במקומות עבודה. חברות גלובליות רבות עובדות מול לקוחות ועסקים ברחבי העולם. ידיעת השפה הספרדית לדוגמה, שהינה השלישית המדוברת ביותר בעולם אחרי סינית ואנגלית, ונחשבת לשפה קלה יחסית לקליטה, תאפשר לכם לתקשר עם קהלים רבים בכל העולם. לא משנה אם אתם עוסקים בניהול לקוחות, מכירות, פיתוח עסקי, שיווק או הדרכה.

קורס אנגלית עסקית בניוסקולללמוד אנגלית עסקית ולהשתלב בעולם הגלובלי

להפוך למומחים בתחומכם באמצעות שפה נוספת

לא רק שפות נפוצות כמו אנגלית, סינית או ספרדית יקנו לכם יתרון בשוק העבודה. כדאי לבחור את השפה שתלמדו גם לפי עולמות שאתם מתעניינים בהם, בין אם מדובר בתחביב או מקצוע.

אם לדוגמה אתם מתעניינים בתחומי העיצוב והאופנה – ידיעת השפה האיטלקית תעזור לכם להתחבר למקומות בהם התפתחו התחומים, ולהכיר מקורות נוספים להרחבת הידע שלכם בעולמות הללו. ידיעת השפה הצרפתית מהווה יתרון עבור אלו הפונים לתחומי הקולינריה, הבישול או הקונדיטוריה. ידיעת השפה הסינית, שהינה גם המדוברת ביותר בעולם כיום, תועיל לא רק לאנשי העסקים מבינכם אלא גם למטפלים ברפואה משלימה או לחובבי תרבויות המזרח.

ומה לגבי השפות המדוברות כאן בארץ?

בתור אנשי מקצוע העובדים וחיים בישראל, ידיעת שפות נפוצות כמו ערבית ורוסית תעזור לכם להגיע לקהלים רחבים יותר בישראל ולהתחבר לתרבויות שהן חלק משמעותי במדינה.

אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, מטפלים ועובדי עירייה רבים שעובדים במגזר הציבורי מבינים יותר ויותר את החשיבות של ידיעת שפות נוספות במדינה שלנו. ישנה מגמת עליה בקרב אנשים הפונים ללימודי שפות במטרה שאלו יאפשרו להם להבין טוב יותר מגזרים שונים ובכך להנגיש את השירותים שלהם בצורה הטובה יותר.

ללמוד משיאן גינס בזיכרון - ערן כץקורס אנגלית בשיטה של שיאן גינס בזיכרון

ללמוד שפה בזמן קצר ולטווח ארוך

בניו סקול פיתחנו את שיטת  ®MemoReach ללימודי שפות ביחד עם שיאן גינס בזיכרון. השיטה מושתתת על מספר עקרונות שעוזרים לתלמידים שלנו לזכור את השפה לטווח ארוך תוך כדי הנאה מהדרך.

הדגש בקורסים הוא על פיתוח יכולות הדיבור ולימוד עם תכנים מותאמים אישית ורלוונטיים לחיי היום יום. מעבר לשיעורים בכיתות התרגול, מבצעים גם ערבי חילופי שפות המתקיימים אחת לחודש בברים ברחבי תל אביב, אליהם מגיעים גם בוגרים של בית הספר.

אנחנו מציעים קורסי אנגלית ברמות שונות כולל אנגלית עסקית, ושפות נוספות כמו סינית, ספרדית, איטלקית, צרפתית, יפנית, יוונית, רוסית, ערבית וגרמנית.

הקורסים מועברים ברמות שונות – החל מרמת ממתחילים ועד לרמת מתקדמים. קיימים מסלולים גמישים וניתן ללמוד בקורס קבוצתי, פרטי או בקורס אונליין שמותאם גם לזמני קורונה וגם לאנשים המעוניינים ללמוד מהבית. אין תקופה טובה יותר ממשבר הקורונה והסגר הכפוי, להתחיל להמציא את עצמכם מחדש.

רוצים לקבל מידע נוסף על קורסי השפות שלנו?

מוזמנים להשאיר פרטים בתחתית העמוד >>

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל