חושבים על לימודים ברומניה? הנה 5 דברים שכדאי לדעת!

לחצו כאן למידע על קורס רומנית לקראת לימודים ברומניה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מזהים את היתרונות הרבים שבלימודים בחו”ל. אחת המדינות האטרקטיביות ללימודים אקדמיים בקרב ישראלים היא רומניה. זאת בין היתר בשל תנאי קבלה נוחים, עלויות מחיה נמוכות וקרבה גאוגרפית לישראל.

כיום יש ברומניה כ-1400 סטודנטים ישראלים. המקצועות הפופולאריים ביותר בקרב הסטודנטים הישראלים הם מקצועות הרפואה ומרבית הישראלים בוחרים ללמוד באוניברסיטאות בעיר הבירה – בוקרשט.

קורס רומנית

חושבים גם על לימודים ברומניה? הנה 5 דברים שכדאי לדעת –

  1. האוניברסיטאות המובילות ברומניה

האקדמיה היא נושא שנמצא על סדר היום הממשלתי ברומניה מאז ומתמיד והממשלה הרומנית משקיעה כספים רבים במוסדות להשכלה הגבוהה במדינה. זאת מתוך תפיסה לא להתפשר על איכות ההוראה והמרצים ולהוביל בתחום האקדמיה.

בשנת 1997 אף חתמה רומניה על אמנה להכרה הדדית בין תארי האוניברסיטאות שלה לבין תארי ההשכלה הגבוהה ממדינות אירופה השונות. האמנה מבטיחה כי התארים האקדמיים הנרכשים באוניברסיטאות ברומניה יעמדו בסטנדרט האירופי.

ברומניה פועלות כ-20 אוניברסיטאות פרטיות וכ- 49 אוניברסיטאות ציבוריות. האוניברסיטאות הבולטות במדינה מתמחות בלימודי רפואה ורוקחות, לימודי הנדסה, אגרונומיה ווטרינריה. הנה כמה מהמוסדות הידועים במדינה להשכלה גבוהה – Bucharest University of Economic Studies, Alexandru Ioan Cuza University of Iasi , Babes-Bolyai University

  1. תנאי קבלה ללימודים ברומניה

תנאי הקבלה למוסדות הלימוד הגבוהים ללימודים ברומניה הרבה יותר נוחים בהשוואה לאקדמיה הישראלית. לרוב מספיק רק להציג תעודת בגרות מלאה – יתרון זה מאפשר לצעירים רבים לקבל הזדמנות להוכיח את עצמם באקדמיה, וחוסך זמן רב וכספים על פסיכומטרי או השלמת בגרויות.

בחלק מהמקצועות הפופולאריים כגון רפואה, תצטרכו לעבור ראיון אישי ומבחני קבלה. במקצועות כמו עיצוב תדרשו לרוב להציג תיק עבודות.

  1. רחוק אבל קרוב

אחד היתרונות של לימודים ברומניה לעומת מדינות אחרות, הוא העובדה שהמדינה יחסית קרובה לישראל (מדובר על רק שלוש וחצי שעות טיסה!). המשמעות היא התניידות קלה יותר בין המדינות וטיסות זולות יותר.

יתרון נוסף: אין הבדלי שעות בין ישראל לרומניה! כן, כן אתם יכולים להתקשר לאמא לומר “בוקר טוב” והשעה אצלה תהיה בול אותה השעה – מה שעוזר לשמור על קשר.

  1. שכר לימוד והוצאות מחיה

שכר הלימוד ברומניה דומה לשכר הלימוד באוניברסיטאות בישראל. יחד עם זאת בעלי אזרחות רומנית יכולים ליהנות בחלק מהמקרים מלימודים בעלות נמוכה או מסובסדת וממלגות שונות.

יתרון בולט ללימודים ברומניה הוא העובדה שהוצאות המגורים והמחייה במדינה שזולות משמעותית בהשוואה למדינות כמו ישראל וארצות הברית.

  1. תכניות לימודים ברומניה לסטודנטים זרים

במרבית תחומי הלימוד שפת הלימוד באוניברסיטאות היא רומנית, אך בשנים האחרונות מוסיפות האוניברסיטאות עוד ועוד תוכניות בשפה האנגלית, זאת במטרה למשוך סטודנטים זרים.

בין אם מדובר בלימודים באנגלית או ברומנית – תדרשו להראות שליטה טובה בשפת הלימוד.

ניוסקול לוגו

קורס רומנית בניו סקול לקראת לימודים ברומניה

החלטתם ללמוד ברומניה ואתם רוצים להגיע מוכנים? בניו סקול תוכלו ללמוד רומנית במסלול מותאם ללימודים ברומניה.

בין אם אתם בארץ ורוצים להתחיל להתכונן למעבר ובין אם אתם כבר בחו”ל ורוצים לחזק את השליטה בשפה – תוכלו ללמוד את השפה הרומנית במסלול אונליין מותאם אישית, מכל מקום בעולם.

בניו סקול ניתן ללמוד קורס רומנית ומגוון שפות נוספות כמו אנגלית, גרמנית, איטלקית, צרפתית, ספרדית ועוד… הלימודים מועברים בקורסים פרונטליים ובקורסי אונליין המועברים LIVE על ידי צוות המורים המיומנים שלנו.

לימודי השפות שלנו מועברים בשיטת ®MemoReach הייחודית שפיתחנו יחד עם ערן כץ – שיאן גינס בזיכרון. באמצעות השיטה שלנו תוכלו ללמוד את השפה החדשה בצורה פרקטית, יעילה ומהנה – ולזכור אותה לטווח הארוך.

לפני תחילת הלימודים תעברו אצלנו מבדק התאמה לגבי סגנון הלמידה המתאים לכם ושיחה עם יועץ לימודים – על מנת שנוכל להתאים לכם את מסלול הלימוד האידיאלי עבורכם.

לקבלת פרטים נוספים אנא השאירו פרטים בתיבה שבתחתית העמוד, ונשוחח בהקדם 🙂

 

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל