ללמוד ערבית מדוברת בניו סקול – תשכחו מאיך שלמדתם בבית הספר.

למדתם ערבית בבית הספר אבל אתם לא זוכרים יותר מ- “איסמי מוחמד” או “אנא בחיבאק”?

אל תאשימו את עצמכם – כנראה שאתם לא היחידים במצב הזה ויש לכך סיבה.

ערבית מדוברת בישראל

הערבית היא שפה שנייה במדינת ישראל והשפה הנפוצה ביותר באזור בו אנחנו נמצאים – המזרח התיכון. במהלך חיינו אנחנו מוקפים בשפה מכל הכיוונים – אם זה דרך תחנות הרדיו, ערוצי הטלוויזיה, השכנים שלנו ברחוב, החברים ללימודים או העמיתים בעבודה. 

אין ספק שידיעת ערבית עוזרת לנו כישראלים להבין טוב יותר את המקום בו אנו חיים, את האנשים סביבנו ואת התרבות כולה. לנו כישראלים דוברי עברית יש יתרון התחלתי משמעותי לעומת אחרים שרוצים ללמוד ערבית. אבל בעוד שהתושבים הערבים בישראל שולטים ברובם בצורה נרחבת בשפה העברית, אצל היהודים המצב קצת שונה.

לימודי ערבית במערכת החינוך

לימודי הערבית בבתי הספר בישראל מתמקדים ברובם המוחלט בחוקי דקדוק וכתיבה של השפה – לימוד תאורטי ביסודו שמקשה על רוב התלמידים להתחבר לשפה, להראות מעורבות בשיעורים ולזכור אותה בהמשך הדרך. שליטה בשפה זרה זו מיומנות חברתית וככזו היא גם נרכשת בצורה הטובה ביותר דרך תקשורת עם אנשים, התנסות מעשית בדיבור, חוויה וחיבור לשפה. 

גם את שפת האם שלנו למדנו באופן הכי מעשי שיש – דרך ניסוי וטעייה. מתוך חיקוי של הסביבה, ביטוי של עצמנו והתמודדות יומיומית עם העולם הגענו למצב שאנו נמצאים בו כיום – שליטה בשפה ברמת שפת אם. לימוד של כל שפה, אפשרי בכל שלב בחיינו ודורש מאיתנו הפגנת מעורבות ועניין.

קורסי השפות של ניו סקול מועברים בשיטה מתקדמת תוך דגש לפיתוח יכולות הדיבור. אצלנו תלמדו את השפה בצורה חוויתית וזכירה, זאת בין היתר מתוך ההבנה שגם חוקי השפה נטמעים טוב יותר דרך הפרקטיקה המעשית. בקורס ערבית קבוצתי בניו סקול תפגשו עוד חברים כמוכם, שמבינים את החשיבות של ידיעת השפה הערבית עבורנו הישראלים ותוכלו ללמוד את השפה תוך קיום של שיחות ודיונים פעילים על נושאים רלוונטיים, דרך פעילויות חוויתיות, תרגול שוטף ומותאם אישית ומפגשים קבועים שנמשכים גם אחרי הקורס. 

ערבית מדוברת בישראלקורס ערבית בתל אביב – ניו סקול בית הספר לשפות

קורס ערבית מדוברת בניו סקול במגוון מסלולים

קיימים מסלולים ללימוד ערבית במגוון רמות – החל מרמת מתחילים ועד מתקדמים. ניתן ללמוד בקבוצה, באופן פרטי או משולב, מהבית או בכיתות שלנו בתל אביב (סמוך לתחנת רכבת השלום). לאחר מבדק קצר ושיחה ראשונית נוכל לייעץ לכם על המסלול המתאים עבורכם ולהתאים לכם את הקבוצה והמורה האידיאלי שילווה אתכם בתהליך.

בניו סקול אנחנו מלמדים ערבית ועוד כ – 10 שפות שונות בשיטה ייחודית שפיתחנו יחד עם ערן כץ, שיאן גינס ישראלי בזיכרון. אצלנו תלמדו את השפה באווירה נעימה, דרך לימוד חוויתי, אימון מעשי בשפה ודרך תכנים רלוונטיים לחיים שלכם.

רוצים גם אתם לדעת ערבית מדוברת? השאירו פרטים בתחתית העמוד ונחזור אליכם בהקדם.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל