קורסים ללימוד אנגלית ושפות אחרות – 4 שלבים לפיתוח של שפה מדוברת

מכירים את האימרה הידועה שילדים מדברים שפות מהר יותר ויכולים גם לקלוט כמה שפות במקביל? האמת שזה גם נכון. אבל למה בעצם, ילד שדיברו איתו אנגלית בבית, תמיד ידע לדבר אנגלית יותר טוב מאשר אם למד בבית הספר? חשבתם פעם למה זה קורה?

בשלבים הבאים שלפניכם, תוכלו להבין יותר לעומק – מה מבדיל בינינו לבין האנשים הקטנים שמסביבנו ואיך גם אתם יכולים לשבור את מחסום הגיל ולהפוך כל קורס שפה כמו אנגלית, משפה זרה לאנגלית מדוברת או אפילו עד רמה של אנגלית עסקית:

1. קורס, אינטרנט, כיתה, קבוצה – העיקר שתמצאו מסגרת

ילדים מוקפים באנשים כל הזמן ולכן אם אותם אנשים דוברים איתם שפה חדשה- עם הזמן, הם פשוט יתחילו לדבר. הסיכוי שתהפכו שפה למדובר יגדל ככל שתעטפו את עצמכם במסגרות תומכות את אותה השפה. אתם יכולים למשל לשנות את המערך שפה בנייד לשפה אחרת או את דפדפן האינטרנט אפילו. אצלנו בניו סקול, התלמידים לוקחים חלק בקבוצת וואצאפ ששם אנחנו משוחחים בינינו בשפה החדשה והופכים את הוואטסאפ לממשק שיחה יומיומי ותומך. החשיפה השוטפת קריטית להצלחה.

2. רוצים ללמוד אנגלית מדוברת? תגדירו מטרה ברורה

הסיבה העיקרית שבזכותה ילד לומד שפה דיי לבד זה כי מי שמדבר איתו, שם אותו בסיטואציה שאין לו ממש ברירה. המטרה של ילד בלמידת שפה חדשה היא בעצם: הישרדותית. אם הילד לא יידע שפה, הוא לא יוכל לתקשר את הצרכים הכי בסיסיים שלו. אז לפני שאתם נרשמים לקורס אנגלית (למשל), כדאי שתהיה לכם מטרה שחשובה לכם מספיק: טיול ארוך לחו״ל, בן זוג שדובר שפה זרה, משרה שדורשת רמה אנגלית עסקית וכדומה. רק לאחר מכן כדאי לבחון את הקורסים השונים. שימו לב – קורסים רבים אינם מבוססים על טכניקות זיכרון ולכן אנשים רבים שוכחים את השפה תקופה קצרה אחרי הלימודים, כך שמומלץ ללמוד אנגלית במקום שמתמחה בהטמעת השפה לטווח ארוך.

3. שפה צריך לדבר, לא לשנן

קורס אנגלית איננו קורס באזרחות או לשון. כשאנו לומדים נוסחאות חילוק ארוך או חוקי דקדוק, אנחנו למעשה משננים. אצלנו בניו סקול, עיקר הקורס שלנו מתבסס על דיבור השפה ולא על עקרונות שינון אוטומטיים שיעלמו עם הזמן. הכי כדאי ללמוד אנגלית דרך המשפטים והשיחות החשובות ביותר – בין אם זה כשפוגשים פקיד הגירה בארץ אחרת או בשיחה מקרית עם תייר. מעבר לשיחות בכיתה, במפגשי התרגול ובוואטסאפ, בניו סקול אנו חושפים בפניכם עולם זיכרון חדש שלא מבוסס על שינון אלא על משחקי זכרון מהנים, קלים וזכירים לטווח הרחוק שבנינו בעזרתו של שיאן גינס בזכרון: ערן כץ.

 

4. רוצים לדבר מהר? זה יקרה אם תהנו מזה!

היום, כדי להנות מאנגלית מדוברת (או כל שפה שאנחנו מלמדים), חבל שתשקיעו זמן במילים שכנראה בחיים לא תגידו. לימוד שפה הופך להיות פעולה מהנה כשאנחנו מדברים ומצליחים לתקשר וזה קורה רק כשאנחנו לומדים מילים שימושיות ופופולריות. כשאנו נהנים משיחה בשפה חדשה – אנחנו לומדים מהר וזוכרים יותר מילים. ההנאה שומרת על המוטיבציה ומשמרת את המסגרת הקבוצתית בקורס שאותו לומדים.

לסיכום, חשיפה שוטפת, יעד מוגדר ומוטיבציה המשכית הם אלו שיתנו לכם יתרון משמעותי בשפה חדשה, אפילו שאתם כבר לא ילדים. הלימוד בניו סקול מדמה מצבים מציאותיים מחיי היומיום: המרכז שלנו הוקם כדי שתדברו שפה וזהו מדד ההצלחה היחיד שלנו. משם אפשר להמשיך לפיתוח הכתיבה והקריאה כדי לעבור מבחנים ולימודים באנגלית. קורס אנגלית מדוברת או עסקית והשפות האחרות בניו סקול מועברים בתל אביב (דרך השלום על יד תחנת הרכבת וקניון עזריאלי) וגם ניתן לעשות שימוש בכספי פיקדון לחיילים משוחררים עבור הקורסים אצלנו במרכז.

 

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל