קורסים ללימוד שפות בהתאמה אישית – המלצות לפי סוג הקלט שלך

מעטות הפעמים שאנשים עוצרים לשאול את עצמם איך זכרו משהו אחד או למה שכחו ממשהו אחר. אך חשוב לדעת כי הבסיס לעוצמת הזיכרון, האיכות ויכולת השליפה שלו – תלויים במידה רבה בדרך שבה אנחנו מאחסנים ידע או מיומנות.

על מנת להטמיע מידע וכישורים במוח, אנחנו משתמשים בחושים שלנו. ויזואליים יעדיפו עזר חזותי, שמיעתיים יזכרו יותר באמצעות הצליל והתחושתיים בפעולה ממשית שנעשית.

בין אם מדובר בלימוד של אנגלית מדוברת, קורס ללימוד ערבית או אפילו לימודי ספרדית שמתגלגלת על הלשון, מומלץ להתאים את למידת השפה לעוגני סגנונות הלימוד.

מעבר לנכונות ולמוטיבציה להגיע להישגים, אם ניישר קו בין מי שאנחנו לבין הצורה שבה אנחנו סופגים את החומר, יהיה לנו יתרון גדול בלימודים בכלל וכמובן… קורסים ללימוד שפות זרות בפרט. התוצאה הרצויה: להתחיל לדבר את השפה הרבה יותר מהר ובכמה שפחות מאמץ מיותר.

ישנם שלושה סוגי קלטים עיקריים בהיבט של הלמידה: שמיעתי, חזותי ומוחשי. אז איפה אתם על הסקאלה? בואו לבדוק את עצמכם.

למידת שפה זרה

על טעם ועל ריח – אין להתווכח. סגנונות לימוד והחושים שלנו

סוג קלט שמיעתי

 

בשבילכם האוזניים זה אמצעי התקשורת המרכזי. אתם אוהבים צלילים, מדברים אל עצמכם בלב וחוזרים על כל מילה שוב ושוב עד לקליטה מוצלחת שלה. אתם אוהבים דיאלוגים, בלי הרבה מאוד חפירות מונוטוניות.

אתם פחות בקטע של כתיבה ויותר הקשבה ודיבור. כשאומרים לכם שם, מיד נורה נדלקת בראש, אך אתם כנראה דווקא מתקשים בזיהוי פרצופים כאלה ואחרים. הדמיון שלכם גם הוא בעיקר פעיל בצלילים, ולאו דווקא בתמונות או בהמחשות.

כאשר אתם נתקלים בבעיה שיש צורך לפתור, אתם מדברים עליה, מדברים בלב לאורך הפתרון. כשאין לכם מה לעשות אתם מזמזמים או מדברים אל אחרים.

טקסט תעדיפו לקרוא בקול או למלמל על פי רוב. במצבים חדשים אתם נוטים לדבר על המצבים שלכם, לשקול יחד יתרונות וחסרונות ולדון במה לעשות.

סוג קלט חזותי

עבורכם הלמידה נעשית בעיקר דרך צפייה, קריאה או דרך הדגמה ויזואלית. אתם מאייתים מילים לפי זכירת המראה שלהן, אופי הגופן, הסדר בטקסט וכדומה.

אתם תיאוריים ביותר, אוהבים להשתמש במילים ובעלי יסודות לדמיון פרוע שנדלק במהלך הלמידה. לרוב, זה מלווה ברמת פוקוס שלא מביישת גורו במדיטציה.

כתב היד שלכם לרוב מוקפד ויזואלית, עם רווחים שווים בין המילים כי הנראות והאסתטיקה חשובות לכם. אתם חושבים בתמונות, ממש כמו מחסנית שקופיות ישנה וזוכרים גם את הפרטים הקטנים ואף הצבעים.

בעת כל בעיה, אתם מכינים פשוט רשימה. מארגנים, מתכננים ובעיקר כותבים. בשעות הפנאי נוהגים לצייר, לקשקש או לבהות, העיקר שיהיה מיקוד חזותי. כמעט בכל מצב בחיים, החושים שלכם בעומס יתר שכן אתם קודם כל בוחנים ויזואלית את הסביבה באופן שוטף.

זיכרון ויזואלי

אם אתם ויזואליים כנראה שאסתטיקה חשובה לכם

 

סוג קלט תחושתי

 

תנועה מגע זו המילה המנחה אתכם. עזבו אתכם צלילים או מראות חדשים. אתם מאלה שעושים, חייבים לגעת וחייבים להתעסק ישירות בכל דבר ועניין. כמו מנצח בתזמורת, כאשר אתם כותבים היד נישאת סחור וסחור גם עד ליצירת קשקוש בלבוש וזה מרגיש לכם נכון.

אתם לא נחשבים ל”תולעת ספרים” ולא קוראים ארוכות, וזה בסדר, כי יש מספיק סיפורים קצרים עם אקשן שיעשו לכם את זה. כמו כן אתם שולפים מעולים של עובדות נשכחות גם כשאחרים כבר שכחו, אך לא תמיד ניחנים בדמיון רב לתמונות ולצלילים ספציפיים.

התנועה בשבילכם היא הכל והיא סוללת את הדרך בכל מצב חדש. הפתרונות שלכם מלווים בתזוזות, אימפולסיביות ולעולם לא בדומם ובשקט.

אתם עשויים להיתפס כאנשים שדעתם מוסחת או אדישים משום שהגירוי שלכם לא נובע מתמונה או מצליל. אך שאחרים לא יטעו, אתם מפוקסים מאוד גם בלעדיהם – כל עוד זה בדבר שמעניין אתכם.

 

 

מה עוד חשוב לדעת על סוגי קלטים לפני שמתחילים ללמוד קורס אנגלית?

 

לעיתים עלינו להבין לא רק במה אנחנו חזקים – אלא איפה אנחנו לוקים בחסר. כלומר, אם אחד הקלטים שלנו חלש יותר – כדאי שנמצא פתרונות תרגול שיכולים לסייע לנו ללמוד קורס אנגלית או כל שפה זרה אחרת.

ישנן מגוון שיטות לימוד חדשניות שכוללות שימוש בטכנולוגיה עדכנית לצורך הטמעה מהירה יותר של הידע. יחד עם זאת, זכרו כי הדבר החשוב ביותר הוא לשלב תרגול פרקטי של דיבור כמה שיותר מהר – אם כמובן המטרה היא להגיע בהמשך הדרך לשליטה במיומנויות השפה.

בסופו של דבר, רק אתם יכולים באמת להבין איך ללמוד בצורה הכי יעילה עבורכם. אבל בשביל להכיר את כל הדרכים האפשריות חשוב שתבחרו את הסביבה המהנה והמדרבנת ביותר שבה תשתמשו בדיבור.

בכל קלט שיהיה או לא – בהצלחה בלימודי השפות!

 

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל