לימודי אנגלית וכושר גופני – כך תוכלו לשפר את שניהם ביחד

בעידן של היום המידע נגיש לנו על מגש של כסף. אז מה הבעיה בעצם? למה לא כולנו יודעים הכל ופעמים רבות נזקקים לעזרה חיצונית?

רוב המידע הקיים באינטרנט ובספרים המדעיים אינו באמת נגיש לכולנו וזאת בשל היותו כתוב בשפה הבינלאומית – אנגלית.

הסוד הוא ללמוד את מה שמעניין אתכם עם השפה. כלומר, אם הגעתם לכאן – כנראה שכושר גופני הוא תחום עניין משמעותי עבורכם אבל כנראה שגם יש לכם צורך בלימודי אנגלית.

במקום ללמוד אנגלית כתחום ידע (“בלשנות וחוקי דקדוק”) ההמלצות של רוב המומחים הן ללמוד את התחום שמעניין אתכם באמצעות השפה שתרצו להשתפר בה. כך תוכלו להרוויח גם את השיפור של האנגלית שלכם וגם הבנה בתחום שמעניין אתכם.

אז מאיפה מתחילים? הכנו עבורכם דוגמה מצוינת שכדאי להתחיל איתה בלימודי האנגלית, עם המושגים החשובים בתחום הכושר, על מנת שתבינו איך להשתפר. תיכף נגיע אליה.

לימודי אנגלית וכושר גופנילימודי שפות בניו סקול | איך לשפר את האנגלית דרך כושר גופני?

אנגלית מדעית – בדגש על מושגים בתחום של כושר גופני

אנגלית מדעית זו לא האנגלית היומיומית אותה אנו שומעים בסדרות בנטפליקס או בטיולינו בעולם. האנגלית המדעית דורשת הבנה עמוקה יותר של השפה ושל מושגים בתחומים המסוימים בהם עוסקים המאמרים והספרים המדעיים.

הטרמינולוגיה המדעית באנגלית בכלל ובעולם הספורט בפרט, מצריכה למידה בלתי פוסקת של מושגים חדשים. לשם כך מומלץ ללמוד אנגלית כחלק מהמחקר בתחומים שמעניינים אתכם – לצורך הגעה לרמת הבנה טובה ומומחיות.

במקרה שלנו – אנגלית וכושר גופני. עולם הספורט, כמו הרבה תחומים מדעיים אחרים, כתוב, מסוקר ומתפרסם על פי רוב בשפה האנגלית: החל משמות השרירים ועד לשמות המכשירים והציוד.

אפשר להתחיל למשל עם סקירה כללית של השרירים העיקריים העובדים בגופינו:

גוף האדם
Poster vector created by macrovector – www.freepik.com

אמנם זה יכול להיראות קצת מאיים, המון שמות לטיניים מסובכים ואף מוזרים אם אתם פוגשים בהם לראשונה. אך אל דאגה, האמת שכמו בשפה חדשה שלומדים, כך תרגול ושימוש במושגים בצורה אקטיבית, למשל אימון בחדר הכושר עם תכנית אימונים שכוללת בתוכה את השמות של השרירים, תקל בצורה משמעותית את הדרך לזכור מה הוא בעצם שריר ה-Quadriceps?

עכשיו כשאנחנו בקיאים יותר בנוגע לשמות השרירים שלנו בשפה המדעית ניתן להתקדם לשלב הבא – הבנת התרגילים שהמאמן/ת החטוב/ה באינסטגרם או ביוטיוב מציג בפנינו,  לדוגמה Tricep Extension, אבל רגע אחד מה זה Extension בכלל?

בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם טבלה בנושא כושר גופני המרכזת את התרגילים המרכזיים + הסבר שיעזור לכם לזכור את המשמעות של כל אחד מהם:

הפשטה והסבר שם התנועה בעברית שם התנועה באנגלית
ממש כפי שזה נשמע- כפיפה, כיפוף של המפרק, למשל כפיפת מרפקים

באנגלית- Flex כמו המנח בכף הרגל שהאצבעות עולות למעלה לכיוון השוק ויוצרות כפיפה במפרק כף הרגל (אלה מאיתנו שנכחו בשיעורי הריקוד בעבר יזהו היטב).

כפיפה Flexion
דרך קלה לזכור מה זו פשיטה של מפרק היא החלפה של המילה ביישור- משמע יישור מרפקים במקום פשיטת מרפקים.

באנגלית- ניתן להקביל למילה Extend – להרחיב, במחשבה על הגדלה של המעלות בציר המפרק הפועל

פשיטה Extension
כפי שמשתמע מהשם, קירוב לכיוון הגוף, באנגלית- Add- להוסיף, להוסיף ולקרב את האיבר אלינו. קירוב Adduction
ההפך מקרוב – מרחיקים את האיבר מהגוף, באנגלית- ניתן להקביל אותו ל-Adduction שהוא התנועה האנטגוניסטית של Abduction ומכאן להסיק שהוא אכן התנועה ההפוכה מקירוב. הרחקה Abduction
תנועה זו דומה בשם לקירוב הרגיל רק שכאן נוספה המילה Horizontal- אופקי. לכן, ציר התנועה יהיה אופקי למפרק ממנו יוצא והוא גם יהיה בתנועת קירוב לכיוון הגוף. לדוגמה קירוב אופקי של הכתף יהיה תנועה של הזרוע בקו הכתף לכיוון הגוף

באנגלית- המילה Horizontal נובעת מהמילה Horizon- אופק.

קירוב אופקי Horizontal Adduction
גם כאן כמו בהרחקה רגילה רק שנוספה המילה Horizontal ולכן התנועה תהיה בקו אופקי לציר התנועה לכיוון הרחקה מהגוף החוצה, לדוגמה הרחקה אופקית בירך תהיה כאשר הירך אופקית למפרק הירך ותתרחק מכיוון הגוף החוצה. הרחקה אופקית Horizontal Abduction

*טיפ של אלופים- כל תנועות הכפיפה ‘Flexion’ יהיו התקרבות לכיוון מרכז הגוף מקדימה, למעט מפרק הברך שבו הכפיפה תהיה לאחור והפשיטה- Extension תהיה לפנים.

הטבלה לעיל מסכמת את רוב תנועות המפרקים איתם תעבדו בחדר הכושר. אז בפעם הבאה שתרצו לבצע את התרגיל המגניב מהמדיה החברתית ולא תהיו בטוחים מה בעצם כתוב בפירוט באנגלית תוכלו לחזור ולהציץ בטבלה, או אפילו טוב יותר – ללמוד לפתח את טכניקות הזיכרון לשיפור האנגלית שלכם, כך שבכל תרגיל או מצב נתון תדעו לפענח ולזכור את מה שמוצג לנגד עיניכם.

הכירו את השיטה של New School ללימודי אנגלית ושפות נוספות!

לימודי אנגלית בניו סקול מועברים לפי שיטת ®MemoReach שפיתחנו יחד עם מומחה הזיכרון הבינלאומי – ערן כץ

לא כמו שלמדתם בבית הספר. שפה היא כלי תקשורת ולכן אצלנו תלמדו את השפה האנגלית דרך תכנים רלוונטיים, התנסות מעשית ותרגילים אקטיביים.

הדבר שהכי חשוב לנו בסיום הקורס הוא שתוכלו להתבטא בשפה בביטחון ובאופן שוטף בחיי היום יום. לימודי אנגלית בניו סקול מועברים בקבוצות קטנות ואינטימיות שמאפשרות לכל אחד להרגיש בנוח ולהביע את עצמו בשפה.

הלימודים כוללים שימוש בעקרונות זיכרון וטיפים אישיים שעוזרים להטמעת השפה בצורה יעילה ומותאמת אישית.

אנחנו מציעים קורס אנגלית אונליין מכל מקום או קורס אנגלית פרונטלי בתל אביב – סמוך לתחנת רכבת השלום.

רוצים גם ללמוד אנגלית בשיטה מתקדמת ומותאמת אישית?
מלאו את הפרטים בתחתית ונהיה איתכם בקשר בהקדם!

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל