ערן כץ

כשערן כץ הולך לסופר הוא לא לוקח איתו רשימה. לא, זה לא מפני שהוא שכח אותה… הוא פשוט לא צריך רשימה. מבט במקרר, בפריזר ובארון והכל כבר נמצא בראש. אם לזכור את רשימת הקניות של עשרים מצרכים הנשמע לכם הישג לא רע, אצל ערן כץ זוהי רק ההתחלה. הוא גם זוכר ספרים שלמים בעל פה אם הוא רוצה, כולל ספרי טלפונים של פעם (לא שזה מידע שמעניין את ערן אבל בתכנית טלוויזיה זה מה שהתבקש לעשות).

נולד פה אלוף

אם חשבתם שערן כץ הוא מהמצטיינים שקיבלו תמיד 100 בכל מבחן אז דווקא לא, הוא היה תלמיד בינוני כאשר גילה את ספריו של הארי לוריין, מומחה אמריקאי בתחום הזיכרון וטיפח את מיומנויות הזיכרון שלו בעזרתם. הוא עבר את בחינות הבגרות בהצלחה ללא מחברות. כך גם עבר את תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטה העברית ותואר שני בבית הספר של השוק האירופי המשותף בברוז'. ב- 1998 נכנס לספר השיאים הישראלי של גינס כאשר זכר מספר בן 500 ספרות מההתחלה לסוף ומהסוף להתחלה לאחר שהוקרא לו פעם אחת! מאז פיתח שיטה לפיתוח מיומנויות זיכרון והוא עורך סדנאות והרצאות בתחום. ערן הפך להארי לוריין הישראלי כאשר כתב שמונה ספרים ושישה מתוכם עוסקים בטכניקות לפיתוח הזיכרון. ספריו תורגמו לכ- 15 שפות והפכו לרבי מכר בכל העולם.

זיכרון חכם ובכל העולם

ערן כץ הפך את נושא הזיכרון מתחום עניין מסקרן למקצוע. הוא גם פתח את חברת "סמארט ממורי" המפתחת ערכות ותוכנות לפיתוח הזיכרון. התוכנות מלמדות  טכניקות כיצד לזכור פנים ושמות- אחד הדברים שלכולנו מביך מאוד לשכוח, תוכנה באמצעותה ניתן לזכור בקלות את מילות הפסיכומטרי, אותן מילים הנשמעות לעיתים כמו סינית… ואם כבר סינית, לאחרונה ניו סקול פיתחה ביחד עם ערן כץ את שיטת MemoReach, קורסים ללימוד שפות לפי עקרונות הזיכרון החשובים ביותר. לא רק קורס אנגלית מדוברת או צרפתית למתחילים תלמדו כאן אלא גם רוסית, איטלקית, ערבית, גרמנית, ספרדית וכן, גם סינית. שינון משעמם? לא בבית ספרנו. כאן לומדים בדרכיו היצירתיות של ערן שעזרו לו לזכור כל כך הרבה. כאן תגלו שגם לכם יש זיכרון, או כמו שנהוג לקרוא לזה: כישרון לשפות, כי הזיכרון, ממש כמו שריר, הוא מיומנות שניתן לפתח בדרכים שונות. לפי ערן הוא יתפתח הכי טוב כשזה בדרך כיפית וחווייתית. אז השאירו פרטים כאן וניו סקול כבר תחזור אליכם עם המועדים והשעות של קורסי השפות הייחודיים ביותר בישראל.

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email