מחיר ההצלחה: 5 טיפים ללימוד אנגלית מדוברת או עסקית למתחילים ומתקדמים

מחיר ההצלחה: 5 טיפים ללימוד אנגלית מדוברת למתחילים ומתקדמים

>> לחצו כאן לפרטים על קורס אנגלית במגוון מסלולים

מחפשים קורס ללימוד אנגלית מדוברת או קורס אנגלית עסקית? עוד לפני תחילת הקורס מומלץ לקבוע אסטרטגיה ברורה להשגת יעד ספציפי, תוך שימוש בטכניקות זיכרון פשוטות. את כל זה עושים על סמך המטרות שלנו.

במידה ואתם שוקלים איך לבחור קורס אנגלית – צריך להבין עד כמה מחויב בית הספר המיועד להצלחה שלכם. ברוב הקורסים ללימוד אנגלית, מבית ספר יסודי ועד לימודים באוניברסיטה, מבזבזים זמן וכסף של תלמידים. כלומר, משקיעים בעיון בספרים או בתוכנות מחשב במקום לסייע בפיתוח יכולות דיבור פרקטיות.

קורס אנגלית בקבוצה

לפני הקורס: איך מתחילים ללמוד אנגלית מדוברת?

שפה צריכה להילמד מהבנה ודיבור – בדיוק כמו שלמדנו עברית. שימת דגש מיותר על חוקי דקדוק משעממים ומערכות כתיבה שונות מפספסת את המטרה – כלי שימושי לחיים. לכן ניסחנו 5 טיפים שיופיעו בהמשך והם מבוססי מחקרים כמו גם ניסיון מקצועי משמעותי – בשביל שלכם יהיה קל יותר להגיע ליעד.

על מנת שההשקעה תהיה משתלמת חשוב להשיג תוצאות כבר בתוך 3 חודשים. בשביל כך צריך לבנות תכנית אישית ולהגדיר לאן אנחנו רוצים להגיע. אחרת אין לנו דרך למדוד את ההצלחה כלל.

אם תרצו בסופו של דבר ללמוד אנגלית מדוברת ברמה גבוהה אבל הקורס שתמצאו כולל עבודה שוטפת בספר או במחשב – זה כנראה מיותר. עיקר הלימוד צריך להיות מבוסס על קורס עם מדריך שיודע לתקן בצורה נעימה ותקנית – ישר ולעניין.

בשביל להשיג שליטה בדיבור צריך לשלוט באוצר המילים

מעבר לדגש החשוב על תרגול מעשי של דיבור בשפה, גם בלימודי אנגלית מדוברת יש לעבוד על יכולות הזיכרון והשליפה של אוצר המילים בשפה.

בניו סקול פיתחנו שיטה עם שיאן גינס בזיכרון כדי להבטיח שמשתתפים יוכלו ללמוד טכניקות יעילות לשליפת המילים בשפה. כחלק בלתי נפרד מהשיטה – אנחנו מביאים כאן כמה עצות מועילות כדי שילוו אתכם בתהליך הלימוד.

חמשת הטיפים הכי חשובים ללימוד מהיר – עצמי או קבוצתי של אנגלית מדוברת ושפות אחרות

  1. התמקדו בעיקר! 1000 המילים הנפוצות ביותר והעברת המסר המרכזי

  2. התנסות מעשית ונטרול חסם המבוכה: ניסוי וטעייה עם דגש על דיבור

  3. מצאו את הקהילה והדמויות שאיתן תוכלו להתאמן באופן עקבי

  4. שימוש בעוגני זיכרון: השתמשו במנמוניקות והפעילו את הדמיון כדי לזכור את השפה

  5. פרסונליזציה של הלמידה: התאימו אישית את לימוד השפה הן בשיטה והן בתוכן

הנה מה שעומד מאחורי הטיפים האלו >>

ערן כץ כאן 11

1) 1000 המילים הנפוצות ביותר

לפני שמתחילים כדאי לדעת מה זה פרקטל ולהבין שזה מה שיכול לעזור לנו לשלוף את המילים הנכונות בהמשך. באופן עקיף יש לאינדיקציה הזו השפעה על הביטחון שלנו אפילו.

למעשה, לימוד חלק קטן אך מקיף מתוך השפה (המדמה את השלם הגדול יותר כמו בפרקטל), יכול לעזור לנו בהבנת הדפוס הקבוע של השפה כולה. הבינו את צורת התבנית הבסיסית שתעזור לכם לקלוט איך השפה הרחבה יותר נשמעת, מרגישה ונראית.

2) נטרלו את חסם המבוכה

בין אם אתם מתחילים או מתקדמים – לא לפחד לטעות! כשהיינו ילדים עברנו תהליך טבעי של ניסוי וטעייה. ככל שאנו מתבגרים אנחנו יותר ויותר אוהבים להיות צודקים. שפה היא כישרון (skill) שצריך לפתח – כך שאי אפשר שלא לטעות בהתחלה.

לימוד אנגלית מדוברת יכול להיות מלווה בעליות ומורדות. חשוב שתמנעו משיפוטיות במהלך הדרך והכירו בירידת הביטחון העצמי – באשר לשליטה בשפה. בין אם מודבר בהבנה ודיבור או בכתיבה וקריאה, האמינו ביכולתכם להצליח. תמיד ישנה ירידת ביטחון ומוטיבציה זמן קצר לאחר תחילת הלימוד. הבינו זאת והתכוננו לכך – זה יעזור לכם לחזור למסלול ההצלחה.

3) התאמנו באופן עקבי

בגלל שרובנו לא גרים בלונדון או ניו יורק ולא מוקפים בדוברי אנגלית באופן קבוע, כדאי לנו למצוא מקום לתרגל בו את השפה באופן קבוע. כדאי לשים דגש על מקום עם אווירת לימוד אנגלית נינוחה ומתאימה שמאפשרת טעויות ותיקון נכון שלהן. התנסות היא הלמידה הטובה ביותר ולכן בנינו קהילה של לימודי שפות בניו סקול. כשאנחנו נפגשים בערבי תרגול וכולם משתתפים – זה פשוט כיף – וכשנהנים מהדרך זה פשוט עובד יותר טוב.

4) השתמשו בטכניקות זיכרון 

התאימו את סוג הקלט שלכם לצורת הלימוד שבה אתם משתמשים. אפשר להמציא זכרונות שקשורים למשמעות הביטוי ולהתמקד במה שעוזר לנו להטמיע את השפה לפי סגנון הלימוד שלנו. עוגני הזיכרון הללו נקראים “מנמוניקה” והם נשענים על הדרך שבה אנחנו קולטים מידע. ניתן לאבחן את סגנון הלימוד באמצעות מבדק זיכרון קצר ומעניין.

5) למדו עם תוכן שמעניין אתכם

הדרך הטובה ביותר לשמור על מוטיבציה היא ללמוד את השפה דרך תכנים שמעניינם אתכם! בין אם מדובר במקצוע שלכם, בתחביב איזוטרי, או בהיסטוריה – תוכלו ללמוד את השפה עם סדרות, סרטים, מוזיקה, בלוגים ועיתונים בשפת היעד שלכם. בעת צפייה והאזנה השתדלו להיות אקטיביים ככל הניתן גם בקריאה. כדי ללמוד שפה ולזכור את המילים צריך להפעיל את הדמיון.

כאמור לעיל, הגדירו יעד ברור שמתבסס על השאיפה שלכם לשלוט בשפה. למשל אם אתם לומדים קורס אנגלית – תבנו לקסיקון משפחה, טיולים או עבודה. ממש לכתוב לעצמנו מה אנחנו רוצים להשיג – וכמה זמן זה ייקח. לא מומלץ “פשוט לזרום עם זה”.

בית הספר לשפות

רוצה להצליח ביחד איתנו? זה הזמן להכיר את הקורסים המשתלמים של ניו סקול. בניו סקול אנחנו מלמדים קורסי אנגלית מדוברת במגוון רמות. החל מלימוד אנגלית מדוברת למתחילים ועד ללימוד אנגלית עסקית למתקדמים. לכל אחד יש זיכרון לשפות – אנחנו יודעים איך להגיע אליו.

רוצים לקבל טיפים נוספים ללימוד אנגלית ושפות אחרות? צפו בשיעור הפרטי של מייסד ניו סקול – רון פאר מחדשות הבוקר >>

כשזה נוגע לאנגלית מדוברת או עסקית, הדגש בשני המקרים הוא על יכולת השליפה של השפה בשיחות או בכתב. ההבדל בין קורס אנגלית מדוברת לאנגלית עסקית הוא בתכני הקורסים. קורסי אנגלית מדוברת מועברים ברמות שונות וכוללים תכנים מגוונים הנוגעים לחיי היום יום. קורס אנגלית עסקית כולל תכנים בנושאים ממוקדים יותר לעולם העבודה כמו מונחים מקצועיים או בביטויים עסקיים שחשוב להכיר. קורס אנגלית עסקית יתאים לאלו שמגיעים עם רמת שליטה גבוהה בשפה, ורוצים לשפר את השליטה בשפה בהקשר המקצועי שלהם – בין אם מדובר בשכירים במקצועות שונים, עצמאיים או באנשי עסקים.

אם אתם ברמת מתחילים – ההמלצה היא להשקיע קודם כל במילים הנפוצות ביותר בשפה, להתאמן באופן מעשי על השליפה של המילים ולא לפחד לטעות. שפה היא כישרון (skill) שצריך לפתח – כך שאי אפשר שלא לטעות בהתחלה. למתקדמים יותר מומלץ לתרגל את הידע בשפה באופן קבוע, ולנהל שיחות אקטיביות בנושאים שקרובים אליכם ומעוררים בכם עניין או רגש. קליטת השפה משתנה בין אדם לאדם וקשורה בסוג הזיכרון של כל אחד מאיתנו. לפרטים נוספים על מבדק זיכרון השאירו פרטים באתר

מחיר קורס אנגלית קבוצתי נע בין 40-80 ש”ח לשעה אקדמית. העלות הכוללת משתנה בהתאם לפרמטרים כמו משך הקורס, רמת האינטנסיביות וחבילת התרגול. פרטים נוספים על המסלולים תוכלו למצוא אצלנו באתר

זמן הלימוד תלוי ברמה ההתחלתית שלכם, ברמה אליה תרצו להגיע ובמידת ההשקעה שתבחרו להשקיע בקורס. קורס קבוצתי בן רמה אחת, כמו לדוגמא קורס אנגלית עסקית, אורך כ- 3 וחצי חודשים. בבניית מסלול לימוד אישי, אורך הקורס ישתנה בהתאם להעדפות, היעדים והצרכים האישיים של התלמיד.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל