מחיר ההצלחה: 5 טיפים ללימוד אנגלית מדוברת או עסקית למתחילים ומתקדמים

מחיר ההצלחה: 5 טיפים ללימוד אנגלית מדוברת או עסקית למתחילים ומתקדמים

רבים הולכים ללמוד קורס ללימוד אנגלית מדוברת או קורס אנגלית עסקית אבל שוכחים דבר חשוב. עוד לפני תחילת הקורס מומלץ לקבוע אסטרטגיה ברורה להשגת יעד ספציפי, תוך שימוש בטכניקות זיכרון פשוטות. את כל זה עושים על סמך המטרות שלנו.

במידה ואתם שוקלים איך לבחור קורס אנגלית – צריך להבין עד כמה מחויב בית הספר המיועד להצלחה שלכם. ברוב הקורסים ללימוד אנגלית, מבית ספר יסודי ועד לימודים באוניברסיטה, מבזבזים זמן וכסף של תלמידים. כלומר, משקיעים בעיון בספרים או בתוכנות מחשב במקום לסייע בפיתוח יכולות דיבור פרקטיות.

לפני הקורס: איך מתחילים ללמוד אנגלית מדוברת?

שפה צריכה להילמד מהבנה ודיבור – בדיוק כמו שלמדנו עברית. שימת דגש מיותר על חוקי דקדוק משעממים ומערכות כתיבה שונות מפספסת את המטרה – כלי שימושי לחיים. לכן ניסחנו 5 טיפים שיופיעו בהמשך והם מבוססי מחקרים כמו גם ניסיון מקצועי משמעותי – בשביל שלכם יהיה קל יותר להגיע ליעד.

על מנת שההשקעה תהיה משתלמת חשוב להשיג תוצאות כבר בתוך 3 חודשים. בשביל כך צריך לבנות תכנית אישית ולהגדיר לאן אנחנו רוצים להגיע. אחרת אין לנו דרך למדוד את ההצלחה כלל.

אם תרצו בסופו של דבר ללמוד אנגלית מדוברת ברמה גבוהה אבל הקורס שתמצאו כולל עבודה שוטפת בספר או במחשב – זה כנראה מיותר. עיקר הלימוד צריך להיות מבוסס על קורס עם מדריך שיודע לתקן בצורה נעימה ותקנית – ישר ולעניין.

בשביל שליטה בדיבור צריך שליטה באוצר המילים

מעבר לדגש החשוב על תרגול מעשי של דיבור בשפה, גם בלימודי אנגלית מדוברת יש לעבוד על יכולות הזיכרון והשליפה של אוצר המילים בשפה. 

בניו סקול פיתחנו שיטה עם שיאן גינס בזיכרון כדי להבטיח שמשתתפים יוכלו ללמוד טכניקות יעילות לשליפת המילים בשפה. כחלק בלתי נפרד מהשיטה – אנחנו מביאים כאן כמה עצות מועילות כדי שילוו אתכם בתהליך הלימוד.

ניו סקול - בית ספר לשפות

 

חמשת הטיפים הכי חשובים ללימוד מהיר – עצמי או קבוצתי של אנגלית מדוברת ושפות אחרות

1) לפני שמתחילים כדאי לדעת מה זה פרקטל ולהבין שזה מה שיכול לעזור לנו לשלוף את המילים הנכונות בהמשך. באופן עקיף יש לאינדיקציה הזו השפעה על הביטחון שלנו אפילו.

למעשה, לימוד חלק קטן אך מקיף מתוך השפה (המדמה את השלם הגדול יותר כמו בפרקטל), יכול לעזור לנו בהבנת הדפוס הקבוע של השפה כולה. הבינו את צורת התבנית הבסיסית שתעזור לכם לקלוט איך השפה הרחבה יותר נשמעת, מרגישה ונראית.

2) בין אם אתם מתחילים או מתקדמים – לא לפחד לטעות! כשהיינו ילדים עברנו תהליך טבעי של ניסוי וטעייה. ככל שאנו מתבגרים אנחנו יותר ויותר אוהבים להיות צודקים. שפה היא כישרון (skill) שצריך לפתח – כך שאי אפשר שלא לטעות בהתחלה.

לימוד אנגלית מדוברת בקבוצה - אפשר גם לבד מהבית

 

בשביל להגיע לכל זה יש למצוא אווירת לימוד אנגלית נינוחה ומתאימה שמאפשרת טעויות ותיקון נכון שלהן. התנסות היא הלמידה הטובה ביותר ולכן בנינו קהילה של לימודי שפות בניו סקול. כשאנחנו נפגשים בערבי תרגול וכולם משתתפים – זה פשוט כיף – וכשנהנים מהדרך זה פשוט עובד יותר טוב.

3) כאמור לעיל, הגדירו יעד ברור שמתבסס על השאיפה שלכם לשלוט בשפה. למשל אם אתם לומדים קורס אנגלית – תבנו לקסיקון משפחה, טיולים או עבודה. ממש לכתוב לעצמנו מה אנחנו רוצים להשיג – וכמה זמן זה ייקח. לא מומלץ "פשוט לזרום עם זה".

4) לימוד אנגלית מדוברת יכול להיות מלווה בעליות ומורדות. חשוב שתמנעו משיפוטיות במהלך הדרך והכירו בירידת הביטחון העצמי – באשר לשליטה בשפה. בין אם מודבר בהבנה ודיבור או בכתיבה וקריאה, האמינו ביכולתכם להצליח. תמיד ישנה ירידת ביטחון ומוטיבציה זמן קצר לאחר תחילת הלימוד. הבינו זאת והתכוננו לכך – זה יעזור לכם לחזור למסלול ההצלחה.

5) התאימו את סוג הקלט שלכם לצורת הלימוד שבה אתם משתמשים. אפשר להמציא זכרונות שקשורים למשמעות הביטוי ולהתמקד במה שעוזר לנו להטמיע את השפה לפי סגנון הלימוד שלנו. עוגני הזיכרון הללו נקראים "מנמוניקה" והם נשענים על הדרך שבה אנחנו קולטים מידע. ניתן לאבחן את סגנון הלימוד באמצעות מבדק זיכרון קצר ומעניין.
בוגרי קורס אנגלית ושפות נוספות

אז מהי השורה התחתונה?

  1. פופולריות: השקיעו במילים הנפוצות ביותר בשפה שאתם לומדים.

  2. זמנים: התחילו ממשפטים פשוטים בעבר, הווה, עתיד ויחיד\רבים.

  3. הגייה: לימדו את אופן הביטוי הוורבלי והמילולי של כל אות וצליל.

  4. ביטחון: אם אנחנו מאמינים שנצליח אז זה גם יקרה! אבל יש להתמיד.

  5. סגנון לימוד: מצאו את הדרך שבה אתם יכולים לצרוב זיכרון חדש.

רוצה להצליח ביחד איתנו? זה הזמן להכיר את הקורסים המשתלמים של ניו סקול.
 
בניו סקול אנחנו מלמדים קורסי אנגלית מדוברת במגוון רמות. החל מלימוד אנגלית מדוברת למתחילים ועד ללימוד אנגלית עסקית למתקדמים.
 
לכל אחד יש זיכרון לשפות – אנחנו יודעים איך להגיע אליו.

חושב ללמוד אנגלית מדוברת או שפות אחרות? הנה מה שיש לתלמידי ניו סקול להגיד  >>

נגן וידאו

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל