לימוד אנגלית לפי שיאן גינס בזיכרון – 4 טיפים לפני הקורס

בעולם שבו אנו חיים שפה נוספת היא כמעט בגדר חובה. בראש ובראשונה אנגלית כמובן. מי מאיתנו לא צריך לדבר באנגלית מדי פעם? הצורך לדעת לדבר אנגלית תקף גם בחיים האישיים והחברתיים שלנו ובוודאי בעבודה, שבתורה לפעמים אפילו מצריכה ידיעת שפה נוספת.

בדיוק מהסיבות האלו ריכזנו עבורכם ארבעה דברים שאתם חייבים לדעת על לימודי אנגלית ושפות זרות >>

לא משנה לאן תסעו בעולם – אפשר לדעת את השפה המקומית

1. אוצר מילים בסיסי לפחות

עבור אנשים רבים שפה חדשה נתפסת כמשהו שקשה לשלוט בו ויש אינסוף מילים, מושגים וביטויי לשון שאנחנו צריכים לדעת. אולם מחקרים רבים בתחום הבלשנות מעידים כי להבין ולדבר בשפה כלשהי, יש לדעת את העיקר, כלומר את המילים הנפוצות ביותר. ליתר דיוק – אלף מילים פופולריות שמהוות 75% מרוב השיחות, הכתבות והמשפטים שנאמרים או נכתבים. למעשה, גם בלימוד אנגלית וגם בשפות כמו צרפתית, איטלקית, ערבית וכדומה, ישנן 1000 מילים שהן הכי נפוצות ומשתמשים בהן בכל שיחה בסיסית או מאמר בעיתון. לאחר הבנת אוצר המילים היחסית קטן הזה, תוכלו להרחיב את הידע על ידי הבנת ההקשר מתוך המשפטים למשל.

2. שליפה מתוך אוצר המילים

נכון, הכרת המילים והבנת הנשמע או הנקרא חשובות לשימוש יומיומי בשפה. אולם מה קורה כאשר המילים פשוט לא באות כשאנחנו רוצים לדבר או לכתוב? קורס אנגלית חכם ויעיל יהיה כזה שניתנת בו תשומת לב לטכניקות זיכרון ושליפה של מילים ומושגים באופן שוטף, כחלק בלתי נפרד מהלימוד. המוח שלנו פועל באופן אסוציאטיבי וכדי לזכור את המילים בזמן הנכון יש לבדוק שהלימוד כולל התאמה אישית של סוג הזיכרון וסגנון הלמידה שלכם. ישנם מספר סוגי קלט שבאמצעותם אנשים מצליחים ללמוד אנגלית או שפה אחרת. מבדק זיכרון וסגנונות לימוד יסייע לכם לראות איך אתם תיכנסו לעניינים בצורה המהירה והיעילה ביותר.

3. ביטחון עצמי בדיבור וכתיבה

ישנם אנשים מופנמים יותר וישנם כאלה שהם יותר מוחצנים. אך בעת השימוש בשפה ישנם שני מדדים אובייקטיבים: קריאה והקשבה שהם פסיביים, אל מול דיבור וכתיבה שהם אקטיביים מטבעם. מסיבות פסיכולוגיות, רבים מאיתנו אוהבים להיות צודקים ונכונים ומשכך, כאשר השפה שלנו לא מושלמת ואנחנו עלולים לטעות, לעיתים נמנע ונדחה את האפשרות לנסות. בניגוד לכך, המציאות והמדע מראים כי אנשים שמנסים (וטועים יותר), בסופו של דבר לומדים מהטעויות ומצליחים לדבר באופן תקין ואף שוטף.

על מנת להפחית חששות, לצבור ביטחון בדיבור ולהגביר את תחושת המסוגלות, בחרו ללמוד בקבוצה. בקורס אנגלית מדוברת, שימו דגש על חיפוש של לימוד עם אנשים כמוכם ומורה כמובן – לא מול מחשב או ספר. אנשים עם ביטחון בשפה שאינה חזקה אצלם ינסו לשוחח גם אם הם יודעים מראש שייטעו – התיקונים השוטפים מחזקים להם את הידע וכך מגבירים את הביטחון בהמשך.

4. חוקי דקדוק וכללים

זהו החלק הכי פחות חשוב בתחילת הלימוד שכן הוא משעמם ומוריד את המוטיבציה ללמוד אנגלית או כל שפה אחרת. איך למדנו עברית? עברנו תהליך של הקשבה, חיקוי, ניסוי וטעייה שעל פי רוב נתן לנו את היסודות שלנו, לקראת לימוד מעמיק יותר של השפה במסגרות השונות כמו בבית הספר. לכל שפה יש לחן מוזיקלי וכאשר לומדים אותו, מבינים את הדקדוק – על הדרך ולא כמטרה בפני עצמה.

רוב בתי הספר בישראל, הן הציבוריים והן הפרטיים מלמדים לפי שיטה מיושנת שגורמת לתלמידים להשתעמם. זה קורה משום שהכללים בפני עצמם לא מעניינים וכי לרוב הלימוד אינו מותאם לסוג הזיכרון של התלמיד. זכרו שהצורך שלכם הוא הכלי שהשפה מציעה ולא החוקים היבשים שלה. ישנן דרכים ללמוד דקדוק בקלות ובנוחות גם של שפות כמו ספרדית או רוסית.

טיפ מניו סקול: כמה זה צריך לעלות? מחיר מול תמורה

לסיכום, חפשו בית ספר בהתמחות לשפות, אשר מצדיק את המחיר שהוא דורש, שמעניק לכם יחס אישי ולא מושיב אתכם מול מחשב או ספר! כזה ששם דגש בראש ובראשונה על פיתוח יכולות הדיבור, תוך פעילות קבוצתית שתתן לכם מסגרת והתנסות אקטיבית, במקום נינוח ועם אנשים נחמדים עם רצון לעזור ושאיפה זהה – להשתפר יחד אתכם. כמו כן שימו דגש על בדיקה של אוצר המילים הרלוונטי והפופולרי ביותר שבו מתרכזים, המורים חייבים להיות בקיאים בו ובטכניקות זיכרון קלות ליישום שבתורן יסייעו לכם לזכור את מה שחשוב באמת. המחיר של קורס אנגלית מדוברת (או כל שפה אחרת אפילו) אמור להיות נגיש ונמוך מ-3,000 ש”ח! השוו מחירים ובדקו מה אתם מקבלים בתמורה לכספכם.

בהצלחה!

לפרטים על קורס אנגלית בניו סקול או שפות אחרות או מבדק זיכרון וסגנונות לימוד לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל