הצ׳ק ליסט שכל מי שרוצה ללמוד אנגלית מדוברת צריך להכיר

לפני שמתחילים ללמוד אנגלית מדוברת כדאי להיערך בהתאם.

שיאן גינס גינס בזיכרון וניו סקול כאן עם הטיפים המומלצים שיעזרו לכם להתכונן לקורס אנגלית.

1. התחילו מהמילים הפופולריות ביותר – בכל שפה יש 1000 מילים שהן הכי מדוברות. אם תדעו איך להשתמש בהן תוכלו ללמוד אנגלית או שפות אחרות יותר מהר. עם חיפוש מהיר בגוגל תוכלו למצוא את המילים המדוברות ביותר ולהתאמן עליהן.

2. התאימו תרגילי הגייה לתוכן ספציפי – בשפה צריך להתנסות מעשית ולא רק לשמוע או לקרוא אותה. לכן כדאי לבחור בסרטים, סדרות, מאמרים או כל תוכן אחר שהוא באנגלית ולעבוד איתו. להגות את הנאמר ולחזור אחרי הדמויות או לקרוא בקול רם את הטקסט.

3. התחילו לחשוב באנגלית – שגרת היומיום שלנו הופכת אותנו לטייסים אוטומטיים. אנחנו חושבים באותן התבניות ומקלים על עצמנו. נסו לשלב חשיבה באנגלית לגבי מה שאתם עושים כאילו אתם מספרים על כך למישהו אחר וחפשו לאחר מכן במילון את המילים שחסרו לכם.

4. בחרו טכניקות זיכרון שעוזרות לכם – כמעט בכל קורס ללימוד אנגלית לומדים באותה צורה: קריאה וכתיבת אלפבית, זמנים וחוקי דקדוק, אוצר מילים וכדומה. אבל זה כמו שנרצה ללמוד נהיגה וילמדו אותנו מכונאות רכב.

בשביל לזכור אנגלית צריך לעגן אותה סביב הנושאים שמעסיקים אותנו ואז להתאים את הטכניקות היעילות ביותר לפי הקלט החזק שלנו. על מנת להבין איך לעשות זאת ניתן לבצע בניו סקול מבדק זיכרון בחינם.

5. מצאו פרטנרים לשיחה באנגלית – זה יכול להיות טנדם אונליין מהבית, חבר או קרוב משפחה שדובר את השפה ואפילו מפגש חילופי שפות כמו באירועים של ניו סקול. העיקר שתשתמשו באנגלית המדוברת באופן שוטף ועקבי.

6. תנו לעצמכם ביקורת ואל תחששו לטעות – הקליטו את עצמכם מדברים באנגלית והקשיבו. קראו את מה שכתבתם במהלך הלימוד והתרגול – ונסו לתקן את עצמכם. אם תהיו סקרנים באמת לדעת איך להשתפר – תוכלו למצוא את הדרכים לעשות זאת.

גם רומא לא נבנתה ביום אחד. הבינו שהסוד מאחורי לימוד אנגלית מדוברת או שפות אחרות – הוא התנסות עקבית ועיקשת לאורך זמן. וזה בסדר שזה כולל גם קצת מבוכה והרבה השקעה – כי המחיר של זה משתלם בכל הזדמנות שצריך אנגלית.

7. אל תפסיקו להאמין ביכולת שלכם להצליח – מבחינה ביולוגית אנחנו מתוכנתים לזכור שפות. אם כי החסמים שנוצרים כאשר אנו רוצים ללמוד אנגלית הם בעיקר פסיכולוגיים. טראומות מהעבר, שיטות לימוד מיושנות ומורים לא טובים – כל אלה ועוד -יכולים להשפיע על האמונה העצמית שלכם.

דמיינו את עצמכם מדברים באנגלית בסיטואציה אידיאלית. מה אתם עושים, איפה אתם נמצאים ועם מי? ככל שתדמיינו את שזה אפשרי ותקפידו לתרגל הרבה כדי להגיע לשם – ככה הסיכוי שלכם להצליח יגדל.

לקבלת פרטים על הקורסים של ניו סקול ללימוד אנגלית ושפות אחרות – לחצו כאן.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל