כך טכניקות זיכרון יכולות לקצר לך את קורס לימודי האנגלית או השפות האחרות

כיצד ניתן ללמוד קורס אנגלית או כל שפה חדשה בצורה יעילה ומהנה?

כולנו שואפים להשחיז קצת את יכולות השליפה שלנו באנגלית או בשפות אחרות. אבל האם אפשר ללמוד אנגלית או לימודי שפות אחרות וליהנות מזה בלי להימרח בלימוד משעמם? כמה זמן צריך להשקיע ברמה המדוברת ומה הקשר בין שיאן גינס בזיכרון לבית ספר ללימוד אנגלית ושפות נוספות?

ערן כץ הוא סופר ומרצה, שזכה בשיא גינס על מיומנויות הזיכרון שלו. בהרצאותיו הוא מציג שיטות וטכניקות פשוטות לזכור שמות ופנים של אנשים, משימות שצריך לבצע או אפילו רשימות למכולת. בספרו “סוד הזיכרון המצוין” הוא גם מציג דרכים נוחות להטמעת כישורי דיבור בשפות זרות. אנו בניו סקול החלטנו לאמץ את שיטת הזיכרון שערן יצר ולהעביר אותה לתלמידים שלנו.

קורס ללימוד אנגלית לפי טכניקות זיכרון – ערן כץ בהרצאה

ניו סקול הוא בית ספר תל אביבי לשפות שמחבר בין קורסים חדשניים ומפגשי חילופי שפות מעשיים לתרגול של כל חברי הקהילה. השילוב בין טכניקות הזיכרון ללימוד האנגלית והשפות האחרות בקורסים מביא למעשה לצריבת זיכרונות חדשים.

בשפת האם שלנו אנחנו נחשפים למילים שעוזרות לנו לתאר ולהסביר את המציאות, אבל כשלומדים בכיתה – זה ברוב הפעמים משעמם ומלאכותי. אי אפשר באמת לחיות את המשמעות של מילים. או שאולי כן?

בשביל להבין איך לזכור יותר טוב שפות, צריך להבין מהי הנטייה הטבעית שלנו. לרובנו יש את אותם דברים שאנחנו זוכרים יותר טוב וכמובן הדברים האלה שאנחנו בדרך כלל פשוט שוכחים. על מנת להבין טוב יותר איך ללמוד שפות נכון – צריך להכיר מה אנחנו זוכרים יותר ומה פחות.

ניו סקול וערן כץ בשיתוף פעולה

מה אנחנו זוכרים טוב יותר?

 1. מיקומים של דברים – לא ניווט! אזורים מוכרים
 2. סיפורים מעניינים – מקומות, אירועים או אנשים
 3. כותרות ומשפטי מפתח – תחילת פסקה, מספרים, הדגשות
 4. כל מה שקשור בעצמי – חפצים שלי, הגוף שלי, קשרים חברתיים שלי וכדומה
 5. זיכרונות קיצוניים ויוצאי דופן – סנסציות, סיפורים מיוחדים ותובנות משמעותיות
 6. טעויות מפדחות – אין מה לעשות, זה קורה לכולם ופשוט קשה לשכוח את זה

מה אנחנו בדרך כלל זוכרים פחות טוב?

 1. פרצופים או שמות של אנשים שלא מהסביבה הקרובה שלנו
 2. דברים שמישהו אחר או אפילו הטלפון שלנו יכולים לזכור בשבילנו
 3. מילים ושפות זרות שאינן נמצאות בשימוש
 4. דברים שעשינו בהיסח דעת או בחוסר ריכוז
 5. כל מיומנות שמצריכה פיתוח כישרון ואינה נמצאת בשימוש
 6. כל מה ששרירותי, משעמם ואפור ולכן פשוט לא מעניין אותנו

מאחורי כל הנקודות הללו עומד בעצם עקרון מאוד חשוב: כדאי לבחור קורס ללימוד אנגלית או שפות אחרות שמתמקד בדברים שכן כיף וקל לנו לזכור. ברגע שמתאימים את הלימוד המעשי לצורך האישי האמיתי שלנו בחיים ומתבססים על מה שקל לנו יותר לזכור באופן טבעי – אז גם מגיעה ההצלחה המהירה בפיתוח השליטה בשפה.

אם כך איך אנחנו יכולים לתעל את כל התובנות הללו לכדי פיתוח יכולות שליטה בשפה חדשה אתם שואלים? ישנן מגוון של טכניקות זיכרון יעילות שמתבססות על הנטייה הטבעית שלנו להנציח את מה שקשה לזכור באופן אינטואיטיבי. קורס ספרדית,קורס איטלקית ואפילו קורס ללימוד יפנית – ישנן טכניקות שיכולות לסייע לכם ללמוד כל שפה ובצורה קלילה ונוחה.

ספרים של שיאן גינס בזיכרון ערן כץ

שיאן גינס בזיכרון ערן כץ – ספרים זוכי פרסים ברחבי העולם

ערן כץ – מציג בספריו והרצאותיו את הכלים הנוחים האלו ללימוד. למעשה, לכל טכניקה יש פונקציה אחרת: לזכור דקדוק, הגייה או כמובן אוצר מילים והמשמעות שלו. רוצה לשמוע עוד על טכניקות הזיכרון בקורסי השפות של ניו סקול? להשארת פרטים >>

נגן וידאו

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל