איך להשתפר באנגלית?

יש דברים בחיים האלו שהם כל כך נכונים, שהם כבר נהפכו לבנאליים וברורים מעליהם. אחד מהדברים האלו הוא חשיבות התרגול והשינון שהינם קריטיים אם המטרה שלכם היא לשפר את האנגלית שלכם.

למה זה חשוב?

מן הסתם, כולנו יודעים שלחזור ולתרגל זה חשוב, הרי זה משהו שמספרים לנו מאז כיתה א’! אבל למה בעצם? ההסבר הקצר הוא שיכולת, כל יכולת, היא למעשה יצירה של קשרים חדשים במוח. והמוח שלנו, מה לעשות, עובד על סטטיסטיקה – אם הוא שם לב ששני דברים מתרחשים יחד הרבה, הוא ילמד לחזק את הקשר ביניהם – וככה תיווצר לנו יכולת חדשה. כשאנחנו מדברים על לימוד שפה הדבר הזה בולט אפילו יותר כי למעשה אנחנו צריכים ללמוד בו זמנית יכולת מוטורית – כלומר להזיז את הפה והלשון בצורה הנכונה (תנחומיי לכל תלמידי האנגלית ששברו את הלשון כדי להגיד נכון ומהר את ה th במילה though). באותו הזמן, אנחנו גם מתרגלים קשר קוגניטיבי חדש – שהוא המשמעות של המילים, שלעיתים בכלל לא ממש קיימת בשפת המקור שלנו כמילה או רעיון מובחן (ועכשיו תורם של תלמידי הגרמנית, למשל, להסביר לנו מה זה schadenfreude). ואז צריכים ללמוד לקשר את שני הדברים האלו יחד ולשאר המילים בשפה ושכל זה יישב מספיק חזק כדי שנוכל לשלוף את זה מהר ונכון תוך כדי שיחה שוטפת בבר רועש בברלין, על חוף במיאמי, או בראיון עבודה בזום מקוטע לעבודת החלומות שלנו בסאן פרנסיסקו.

קורס אנגלית בקבוצה
זה באג או פיצ’ר?

היופי הוא שאפשר להסתכל על הקושי הזה דווקא כיתרון – להיות שחקני כדורסל זה משהו שרובנו לא נולדנו עם היכולות הפיזיות עבורו, אבל כדי ללמוד שפה יש לנו את כל הכלים הנדרשים (פה, אוזניים ומוח רגיל לגמרי שיחבר ביניהם) ולא צריך ציוד מיוחד, גנטיקה משובחת או שום דבר אחר. רק תכנית לימודים הגיונית ושמירה על שגרה מינימלית.

אז מה בעצם עושים?

הדבר הכי חשוב שאתם יכולים לעשות הוא לתרגל כל יום ולהקפיד לחזור על דברים אפילו כשהם כבר ברורים לכם. זהו. זה לא חייב להיות תרגול ארוך, גם כמה דקות זה מספיק, העיקר לתרגל את כל הצדדים של המשוואה ממקודם – הבנה של משמעויות, ויצירה של צלילים. תרגיל אחד שאני ממש אוהב בדיוק בשביל זה הוא – תבחרו שיר בשפת הלימוד שלכם ותקשיבו לו כל יום במשך כמה ימים עד שבוע, וכל יום איך שסיימתם להקשיב לו תקליטו את עצמכם אומרים משהו ששמתם לב אליו (לגבי המילים, המוזיקה, הרגשות שעלו בכם, מה שבא לכם) באותה השפה. אגב, אפשר גם להחליף את השיר בסרטון קצר, למשל בטיקטוק, וזה עדיין יעבוד. היתרון פה הוא שאפילו אם תגידו דברים דומים כל יום – זה עדיין מעולה! כי חזרתם וחיזקתם את הקשרים האלו וככה הם יהיו לכם יותר זמינים בעתיד.

אז תזכרו – לא סתם אומרים: practice makes perfect. זה באמת כל כך פשוט.

בניו סקול אנחנו מציעים קורסי אנגלית לכל הרמות! בין אם מתחילים או מתקדמים, פרונטלי או באונליין – יש לנו פיתרון בשבילכם. בואו ללמוד איתנו את השפה בצורה חוויתית ומותאמת אישית. למידע נוסף לחצו כאן.

לפרטים והרשמה לקורס אנגלית בניו סקול, השאירו פרטים בטופס למטה ויועץ לימודים יחזור אליכם 🙂

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל