איך כדאי להתכונן לקראת לימודים ועבודה בחו״ל?

זה הזמן לבחור בית ספר לאנגלית ושפות אחרות

נוסעים ללמוד אומנות בספרד? או אולי התקבלתם ללימודי רפואה באיטליה? ומה אם נניח בחרו בכם להציג בשבוע האופנה בניו יורק? ככל הנראה שיש לכם את כל הנתונים המתאימים למעמד אך לעומת זאת, בשפה המקומית אתם ממש לא שולטים וכשתגיעו תהיו בוודאות עסוקים במעמד שלשמו הגעתם, לא כך? זה הזמן להכיר בית ספר ללימודי אנגלית וקורסי שפות אחרים, כזה שמתמחה בטכניקות זיכרון בלעדיות.

ללמוד שפה חדשה מאפס בזמן שהייה בחו״ל זה קשה, לכן כדאי להתכונן בהתאם מספר שבועות לפני כן. נשמע מופרך ובלתי אפשרי? ההפך הוא הנכון!

כל זה יתאפשר רק במידה שתקפידו על הכנה מוקדמת ותשתית למידה ראויה שתפתח את ההזדמנות.

אין דבר הגיוני יותר מלהפיק תועלת אמיתית מפרק זמן ממושך בחו״ל ולקבל מאותה תקופה בונוס עצום חזרה: היכולת לדבר ולתרגל שפה חדשה שלא ידעתם לפני כן. בפסקאות הבאות תקבלו את כל המידע שיוכיח לכם ששפה חדשה ותקופה בחו״ל זה שני ערכים שחייבים להתאחד.

נניח שנסעתם ללמוד קונדיטוריה בצרפת: סביר להניח שתקבלו מצע מצוין ואף כלים מסוימים לקלוט מילים מסוימות בשפה המקומית, אבל מה לגבי כל שאר הסיטואציות מחוץ למוסד הלימודי? בסופר, בשוק הירקות, בקניון…איך בעצם תסתדרו שם?

יש לכם נסיעה ייעודית באופק? אתם חייבים להמשיך לקרוא.

איך נערכים  לקראת הנסיעה? מתרגלים שפה חדשה עוד מהארץ

כדי שלא תנחתו במדינה ותקבלו הלם מוחלט, חשוב מאוד שתתחילו כבר מהארץ לגלגל את השפה המקומית ולשמוע את עצמכם מדברים שפה חדשה אפילו אם זה באופן בסיסי ביותר. בניו סקול אנחנו נתרגל אתכם את השפה כאילו אתם כבר שם, לפי סיטואציות אמיתיות ושימוש במילים שבוודאות תצטרכו בחיי היומיום שלכם בחו״לֹ. תוך כדי התהליך בניו סקול, תתרגלו גם הצגה עצמית שלכם שבה תוכלו לשלב מה אתם אוהבים לאכול ולעשות ומי אתם באופן כללי וכשתגיעו למדינת היעד, כבר תוכלו לתקשר את הצרכים הבסיסיים שלכם עם הסביבה החדשה והלא מוכרת. יחד עם זאת, אנחנו ממליצים לכם גם לחוות את השפה דרך סרטונים באינטרנט ואפליקציות ללימוד מילים שיוכלו לעזור לכם בהגייה נכונה ותרגול השמיעה של המילים בהטיות הנכונות שלהן.

מה חשוב לקחת מהארץ לקראת הנסיעה לחו״לֹ

תוך כדי התהליך בניו סקול, אנחנו גם נצייד אתכם בקבוצת וואטסאפ ייעודית לארץ אליה אתם נוסעים, למשל: קבוצת וואצאפ צרפתית לנסיעה לפריז, קבוצת וואטסאפ ספרדית ללימודי אומנות בברצלונה או קבוצת וואצאפ אנגלית לעסקים אם קבלתם הצעת עבודה מפתה בניו יורק. בלי קשר, תוכלו גם להצטייד בהדרכות אונליין וחוברות עבודה שיש לנו- שימקדו אתכם כיצד להתרכז רק בחלקים החשובים בשפה כדי שתוכלו לדבר ולתרגל, כמה שיותר מהר וע״ כך, להטמע בסביבה ולנוע בחופשיות בחיים החדשים משם.

אז לסיכום, מה עושים בנסיעה עצמה?

 • הכירו את המשפט החשוב ביותר
  בכל שפה, צריך לדעת שהמשפט הכי חשוב הוא “בבקשה תדבר לאט, זוהי אינה שפת האם שלי. הדבר יוצר אמפתיה מיידית וגם הופך כל עובר אורח שאיתו מדברים לסוג של מורה פרטי שמתקן את השגיאות ונותן משוב חשוב.
 • לא נכנעים לפתרונות קלים.
  נסו שלא להרים ידיים וישר לעבור לשפה מוכרת יותר כמו אנגלית מדוברת או פשוט לברוח מהסיטואציה – אלא פשוט ייצרו פתרונות ע״ התעמתות עם קשיי השפה, רק ככה תלמדו באמת.
 • מאפשרים טעויות מילים ודקדוק.
  השתדלו שלא להתחמק מטעוית בדיבור, זה רצוי ומומלץ כדי ללמוד שפה חדשה ולתרגל תוך כדי תנועה במרחב חדש וזר. ככל שתאפשרו לעצמכם לטעות יותר, כך יעלה הסיכוי שתרגישו יותר בנוח לשוחח במרחב ולשלוט בשפה במהירות ובקלות יתרה.
 • יוצרים סיטואציות חברתיות לשיח פורה.
  אל תחכו שאופציות לתרגול יקרו מעצמן, צרו כאלה. נסו להתחיל לדבר עם אנשים חדשים במסעדה או ברחוב, לקבוע באופן יזום סיטואציות חברתיות במרחב הציבורי ובכלל, אל תוותו על פתיחת שיחה אקטיבית עם מקומיים.
 • לעבודה ולימודים בחו”ל למדו את המושגים העסקיים
  בכל תחום שלא תבחרו לעבוד צריך להכיר את הטרמינולוגיה המרכזית. בין אם אנחנו הולכים לעבוד בסן פרנסיסקו או אופנה בניו יורק, צריך להבין איך להתבטא בצורה הטובה ביותר. לשם כך מומלץ לשקול קורס אנגלית עסקית או ללמוד שפות אחרות ברמה הזו, בין אם בקורס קבוצתי או פרטי.

בין אם אתם הולכים על לימודי אדריכלות באיטליה, קונדיטוריה בפריז או אומנות בברצלונה אתם חייבים להגיע למעמד זה כשאתם מוכנים מראש עם תשתית בנויה היטב להכלת שפה חדשה. בניו סקול, אנחנו נדע לצייד אתכם בטכניקות זיכרון יעילות וקלות ליישום מרחוק, קבוצות וואצאפ לתרגול השפה באופן שמשלב עברית, הדרכות וחוברות ובכלל עוד שלל אמצעים שברשותנו שיעזרו לכם למקסם את הערך משהייה במדינה זרה שתיתגוררו בה לתקופה הקרובה. בניו סקול, אנחנו מתמחים  בלימודי צרפתית, ספרדית, איטלקית למתחילים ומלמדים אתכם שיטות זיכרון יעילות שימשיכו אתכם לאורך כל התקופה הבאה. אל תחכו להגיע ואז להתמודד עם קשיי שפה, צרו תשתית ראויה כבר מעכשיו.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל