6 סיבות ללמוד שפות

ללימוד שפה זרה יש יתרונות גדולים יותר מאשר העשרת קורות החיים או שימושיות בעת נסיעה לחו”ל. לימודי שפות יהפכו אתכם לחכמים יותר (אנשי העולם הגדול), הרבה יותר החלטיים וברורים (ידע הוא כוח) וישפרו את תפקודי המוח שלכם במידה משמעותית, בסך הכל עם עוד שפה או שתיים  בארגז הכלים אתם תפעילו את המוח הרבה יותר ביחס למרבית האנשים. לכן אם לא שקלתם לעשות זאת עד היום, הנה כמה סיבות להירשם לבית ספר לשפות בזמן הקרוב.

זה מוכח מדעית – כדאי ללמוד עוד שפה

מחקרים רבים מעידים על כך שבקיאות בשתי שפות או יותר היא נכס לתהליכים הקוגניטיביים במוח האדם. למעשה המוח של אנשים רב לשוניים פועל בצורה אחרת מאשר מוחם של אנשים אשר דוברים שפה אחת בלבד, וההבדלים הללו מציעים יתרונות מובהקים. לכן אם התלבטתם אם להירשם לבית ספר לשפות ולהעשיר את העולם שלכם בלימוד שפה חדשה, לפניכם כמה נקודות למחשבה.

הגיע הזמן להפוך לחכמים יותר

הדיבור בשפה חדשה תורם ליכולות הקוגניטיביות של המוח, שכן הדבר מהווה עבורו אתגר מחודש. על המוח ללמוד כיצד לזהות צלילים, ניואנסים, להכיר מילים חדשות, לנהל שיח ומשא ומתן, להביע משמעות ובמשפט אחד קצר: לתקשר. ולעשות זאת תוך שימוש בשפות שונות. מיומנות זו משפרת גם יכולות אחרות של משא ומתן, מאפשרת לפתור בעיות ביתר קלות, לתקשר בדרך יעילה, להרחיב את אוצר המילים, לקרוא טוב יותר ועוד.

היכולת ללהטט בין משימות

היכולת להתמודד עם ריבוי משימות זו מיומנות נרכשת ומסתבר שלאנשים רב לשוניים יש את הכישרון לעשות זאת ביתר קלות, בהשוואה לאנשים הדוברים שפה אחת בלבד. קל וחומר כאשר מדובר בילדים. אנשים הדוברים כמה שפות מיומנים במעבר בין שתי מערכות שפה, דיבור, כתיבה ועוד. מיומנות זו עוזרת להם כאשר עולה הצורך לבצע כמה משימות בו זמנית, שכן הם מורגלים במעבר בין שפה לשפה ולכן יכולים לבצע משימות נפרדות בעת ובעונה אחת, מבלי ליפול קורבן להיסח הדעת.

השפה המקומית בטיול המושלם

לימוד השפה המדוברת במדינת היעד לפני טיסה לחו”ל יכולה לעזור לך מבחינה פרקטית בהתמצאות במקום, אולם יותר מכך, השהייה בחו”ל עשויה לעזור מאוד בקליטת השפה באופן מזורז יותר בשל הצורך באמצעי תקשורת. ניתן להתחיל ללמוד שפה חדשה אפילו רק שלושה חודשים לפני הטיול ולהתמקד בעקרון 1000 המילים המהוות 75% מהשפה. בקורסי המתחילים אצלנו בניו סקול אנו שמים דגש על אוצר מילים קטן יחסית אבל כזה אשר מרכיב את רוב השיחות היומיומיות והכתבות הבסיסיות בעיתונות. השיטה זמינה כרגע בקורסי איטלקית, ספרדית, צרפתית, ערבית, אנגלית, רוסית וגרמנית.

הזיכרון שלכם ישתפר פלאים

סיבה נוספת להירשם לבית ספר לשפות ולרכוש שפה חדשה היא שלימוד מסוג זה משפר את הזיכרון במידה משמעותית ואף מקטין את הסיכוי ללקות באלצהיימר או דמנציה בגילאים מבוגרים. בניו סקול לדוגמה פיתחנו שיטה ייחודית ובלעדית שנקראת ®MemoReach אשר שמה דגש על יכולת השליפה מן הזיכרון ומונעת את תסמונת השכחה הזמנית. לצד השיטה לימוד שפות דורש באופן כללי שינון כללים, אוצר מילים, אותיות ועוד, מה שמשפר את הזיכרון.

האנגלית שלכם תשתפר, לא פחות חשוב

כאשר לומדים שפה זרה בבית ספר לשפות מקצועי מתחילים להקדיש תשומת לב גדולה יותר למכניקה של השפה באופן כללי: דקדוק, מבנה המשפטים, הגייה נכונה ועוד. היכרות עם הכללים השונים הופכת אותנו ליותר רגישים לשפות באופן כללי וכתוצאה מכך לממוקדים, חדים יותר ולבעלי יכולת טובה יותר להאזין ובכך להבין את השפה החדשה.

ניו סקול הוא בית ספר לשפות המציע לכם שיטת לימוד שפשוט עובדת! לפרטים נוספים השאירו פרטי התקשרות כאן או צרו עמנו קשר.

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל