כל הסיבות ללמוד איטלקית

האוכל האיטלקי, המוזיקה הקסומה והאופנה המרגשת… כולנו התאהבנו באיטליה בשלב כזה או אחר בחיינו 🧡

החלום האיטלקי – מתכננים טיול או רילוקיישן?

השפה האיטלקית היא חלק מהתרבות הרחבה של איטליה – מדינה הזוכה לכמות תיירים עצומה המבקרת בה מידי שנה. ייחודה של התרבות האיטלקית, לצד הנופים המרהיבים במדינה והתרבות הקולינרית העשירה, מושכים רבים דווקא אל לימודי איטלקית לפני או אחרי הטיול לאיטליה. מדובר בשפה החמישית הנלמדת ביותר בעולם והשלישית שנלמדת כשפה שנייה.

אבל לא רק טיולים ונופש – דווקא בזירות כמו קולינריה, אופנה או רפואה, רבים בוחרים בלימודי איטלקית מתוך ראייה עתידית של לימודים באיטליה או יצירת קשרי מסחר עם ספקים מקומיים הפועלים באיטליה. נקודה זו הובילה למצב שבו קורסי האיטלקית בישראל הפכו לנפוצים במיוחד וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של קורסים ללימוד איטלקית באופן מקוון או באופן פרונטלי.

קורס לימוד איטלקית ניוסקול לשלוף איטלקית מדוברת בטיול הבא

מה צריך לדעת לפני שבוחרים קורס ללימוד איטלקית?

רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים ונרשמים ללימודי איטלקית, חשוב שתוודאו כי הקורס אותו אתם בוחרים כולל הקניית אוצר מילים בהתאם לרמת הקורס (מתחילים, מתקדמים, איטלקית עסקית וכו') וכולל גם היכרות עם הביטויים הפופולריים הנהוגים בשפה כיום, כולל הסלנג האיטלקי.

אנשים שמתכננים לימודים או עבודה באיטליה ידרשו להתכונן גם מבחינת יכולות כתיבה וקריאה, אבל למרבית האנשים תספיק היכולת לפתח יכולות דיבור והבעה בעל פה.

מלבד רמת הקורס בפן המקצועי, חשוב לוודא גם כי הקורס כולל גם שיעורים הנוגעים להקניית ביטחון בשיחה בשפה האיטלקית ובייחוד בשיחה פרונטלית. בלא מעט מקרים קורסי שפות נוטים להכיל חומר תיאורטי רב אך לא יסייעו לכם ברגע האמת בו תדרשו לנהל שיחת טלפון או שיחה פרונטלית עם דובר איטלקית. קורס האיטלקית שלנו עוסק בעיקר בשורה התחתונה – פיתוח מיומנות דיבור והבנה.

ללמוד איטלקית בקורסלהתאהב באיטלקית וליהנות מכל העולמות

לימוד איטלקית מדוברת – ומה בנוגע לתרבות?

נקודה נוספת וחשובה במיוחד בקורס ללימוד איטלקית היא התייחסות לתרבות האיטלקית עצמה. במיוחד במקרה בו אתם מתכננים מעבר לאיטליה לצורך עבודה או לימודים – לימוד השפה לא מספיק ותדרשו להכיר את התרבות עצמה כדי לדעת כיצד לנהוג בחברת דוברי איטלקית. כך לדוגמה מומלץ להכיר את מנהג ה-פסג'אטה כדי לדעת להתלבש בהתאם. מדובר הוא באירוע מקומי, המתרחש בסופי השבוע במקומות רבים ברחבי באיטליה, בו יוצאים המקומיים ולובשים את מיטב מחלצותיהם ונהנים ממוזיקה, אוכל והרבה אווירה טובה.

מהן האפשרויות הקיימות ללימודי איטלקית?

כפי שציינו בתחילת המאמר  – כיום קורסים ללימוד איטלקית נפוצים מאד בישראל ואף ניתן למצוא מספר פלטפורמות המציעות קורסי איטלקית מקוונים. יחד עם זאת, חשוב מאד לשים לב לכמה נקודות מפתח על מנת לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר, רגע לפני ההרשמה.

האם לבחור בקורס איטלקית מקוון או בקורס פרונטלי?

כיום ניתן לבחור בקורס פרונטלי בכיתה או בקורס אונליין בפלטפורמות שונות. בין אם תבחרו בקורס כזה או אחר – חשוב שיהיה לכם ליווי של מורה או מדריך דובר השפה שיוכל להסביר לכם ולתקן אתכם במהלך הלמידה. שפה היא כלי תקשורת ולכן חשוב שיהיה בקורס דגש על אימון מעשי שיעודד אתכם לדבר כמה שיותר בשפה עם החברים לכיתה או עם המורה. רק בצורה הזו ודרך למידה מטעויות תוכלו לצבור את הביטחון שאתם מחפשים בשפה.

בעוד שקורס פרונטלי יאפשר לכם לחוות את החוויה בצורה מוחשית יותר ולהרגיש טוב יותר את המורה או החברים לקורס, קורס אונליין יאפשר לכם גמישות גדולה יותר כשתוכלו ללמוד מכל מקום בלי נסיעות או עמידה בפקקים. 

קורס איטלקית מתחילים או מתקדמים 

בחלק מהמקרים, בייחוד לאחר טיול באיטליה, תרכשו מיומנות שפה בסיסית מאד ויתכן שתחליטו להמשך את לימודי האיטלקית. במקרים מסוג זה חשוב לבדוק תחילה מה היא רמת הקורס אליו אתם עתידים להירשם. בקשו מפגש או שיחת התאמה בו תקבע רמת השפה שלכם לפני שאתם נרשמים ורק לאחריו הירשמו לקורס.

לסיכום

איטליה היא מדינה מרשימה במיוחד החובקת בתוכה תרבות עשירה במיוחד בתחומי הקולינריה והאופנה. אם החלטתם ללמוד את השפה האיטלקית, הקפידו לבחור בקורס המתאים לכם מבחינת הרמה לאחר מפגש ההתאמה הראשוני, אך וודאו כי הוא כולל גם התייחסות לפיתוח ביטחון בשיחה בשפה האיטלקית והתייחסות לתרבות האיטלקית עצמה.

!Buona fortuna

 

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל