כל הסיבות ללמוד איטלקית

איטליה מוכרת כבירת האופנה של אירופה וזוכה לכמות תיירים עצומה המבקרת בה מידי שנה. ייחודה של התרבות האיטלקית לצד הנופים המרהיבים במדינה והתרבות הקולינרית העשירה מושכים רבים דווקא אל לימודי איטלקית לפני או אחרי הטיול לאיטליה. מדובר בשפה החמישית הנלמדת ביותר בעולם והשלישית שנלמדת כשפה שנייה.

למעשה, דווקא בזירות הקולינריה והאופנה, רבים בוחרים בלימודי איטלקית מתוך ראייה עתידית של לימודים באיטליה או יצירת קשרי מסחר עם ספקים מקומיים הפועלים באיטליה. נקודה זו הובילה למצב שבו קורסי האיטלקית בישראל הפכו לנפוצים במיוחד וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של קורסים ללימוד איטלקית באופן מקוון או באופן פרונטלי.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים קורס ללימודי איטלקית?

רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים ונרשמים ללימודי איטלקית חשוב שתוודאו כי הקורס אותו אתה בוחרים כולל הקניית אוצר מילים בהתאם לרמת הקורס (מתחילים, מתקדמים, איטלקית עסקית וכו') וכולל גם היכרות עם הביטויים הפופולריים הנהוגה בשפה כיום ומעודכן לרוח הזמן. אנשים שמתכננים לימודים או עבודה באיטליה ידרשו להתכונן גם מבחינת יכולות כתיבה וקריאה, אבל למרבית האנשים תספיק היכולת לפתח יכולות דיבור והבעה בעל פה.

מלבד רמת הקורס בפן המקצועי, חשוב לוודא גם כי הקורס כולל גם שיעורים הנוגעים להקניית ביטחון בשיחה בשפה האיטלקית ובייחוד בשיחה פרונטלית. בלא מעט מקרים קורסי שפות נוטים להכיל חומר תיאורטי רב אך לא יסייעו לכם ברגע האמת בו תדרשו לנהל שיחת טלפון או שיחה פרונטלית עם דובר איטלקית. משום כך נמליץ על קורס האיטלקית שלנו, אשר עוסק בעיקר בשורה התחתונה – פיתוח מיומנות דיבור והבנה.

נקודה נוספת וחשובה במיוחד בקורס ללימוד איטלקית הוא התייחסות גם לתרבות האיטלקית עצמה, על מנת להבין טוב יותר את ההקשרים הטקסטואליים והמבניים. בלא מעט מקרים – לימוד השפה אינו מספיק ותדרשו להכיר את התרבות עצמה כדי לדעת כיצד לנהוג בחברת דוברי איטלקית. כך לדוגמה מומלץ להכיר את מנהג ה-פסג'אטה כדי לדעת להתלבש בהתאם. המדובר הוא באירוע מקומי, המתרחש בסופי השבוע במקומות רבים ברחבי באיטליה, בו יוצאים המקומיים ולובשים את מיטב מחלצותיהם ונהנים ממוזיקה, אוכל והרבה אווירה טובה.

מהן האפשרויות הקיימות ללימודי איטלקית?

כפי שציינו בתחילת המאמרים  – כיום, קורסים ללימוד איטלקית נפוצים מאד בישראל ואף ניתן למצוא מספר פלטפורמות המציעות קורסי איטלקית מקוונים. יחד עם זאת, חשוב מאד לשים לב לכמה נקודות מפתח על מנת לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר, רגע לפני ההרשמה.

האם לבחור בקורס מקוון או בקורס פרונטלי – נקודה זו היא נקודת המפתח ותלויה כמובן באורח חייכם. במידה שאתם עובדים במשמרות או בשעות לא נוחות ומשתנות ההמלצה כמובן היא לקורס מקוון. אך חשוב לזכור כי לרוב מדובר בהדרכות סטטיות שאינן מתבטאות בהדרכה אישית ויכולת לתקן שגיאות הגיה ופיתוח יכולות הדיבור, לכן ברוב המוחלט של המקרים ההמלצה היא לבחור בקורס פרונטלי.

מתחילים או מתקדמים – רמת הקורס הנדרשת – בחלק מהמקרים, בייחוד לאחר טיול באיטליה, תרכשו מיומנות שפה בסיסית מאד ויתכן שתחליטו להמשך את לימודי האיטלקית. במקרים מסוג זה חשוב לבדוק תחילה מה היא רמת הקורס אליו אתם עתידים להירשם. בקשו מפגש או שיחת התאמה בו תקבע רמת השפה שלכם לפני שאתם נרשמים ורק לאחריו הירשמו לקורס.

לסיכום – איטליה היא מדינה מרשימה במיוחד החובקת בתוכה תרבות עשירה במיוחד בתחומי הקולינריה והאופנה. אם החלטתם ללמוד את השפה האיטלקית, הקפידו לבחור בקורס המתאים לכם מבחינת הרמה לאחר מפגש ההתאמה הראשוני, אך וודאו כי הוא כולל גם התייחסות לפיתוח ביטחון בשיחה בשפה האיטלקית והתייחסות לתרבות האיטלקית עצמה.

חילופי שפות זרות בניוסקול

 

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email