איך מזהים שבץ מוחי וכיצד זה קשור ללימודי שפה?

מה הקשר בין שבץ מוחי ולימודי שפות?

מסתבר שלימודי שפה שנייה חשובים לא רק לתקשורת בעבודה ובחיים האישיים, אלא הם גם מסייעים לבריאות. מחקרים חדשים בתחום השפות מצביעים על כך שהביצועים הקוגנטיביים של דוברי שפות שומרים עליהם ומסייעים להם בהחלמה משבץ מוחי. מחקר חדש שנערך בקרב דוברי שפות כגון רוסית, צרפתית, איטלקית, אנגלית, ספרדית, הינדו וערבית מצא כי אלו שדיברו יותר משפה אחת ׳אימנו׳ את המוח שלהם לתרגם סימולטנית משפה אחת לשנייה ובכך הפעילו יותר אזורים במוח.

בחיי היומיום אנו מרגילים את המוח שלנו לתפקד על ׳טייס אוטומטי׳ ובכך מונעים ממנו להתפתח וליצור קשרים חדשים בין מיליארדי הנוירונים. על כן, המחקרים במדעי המוח מגלים לנו כיום כי קורסי שפות יכולים לא רק לשפר את חיי החברה והתעסוקה שלנו, או להכיר תרבויות אחרות, אלא גם לסייע לנו להילחם בסכנות בריאותיות.

איך מזהים שבץ מוחי ומה עלינו לעשות לאחר מכן?

לאחרונה פורסמו שאלות האבחנה לזיהוי מוקדם של שבץ, אשר בתורו יכול לסייע בהצלת החיים ואיכות החיים של האדם שסובל משבץ מוחי. נדגיש כי ההמלצות שמובאות כאן אינן מובאות כתחליף לאבחנה רפואית ויש להיוועץ ברופא בעת חשש לשבץ מוחי. ישנן שלוש דרכים לדעת האם אדם קיבל או מקבל שבץ מוחי ובמקרה כזה עליכם לפנות לגורם רפואי מקצועי בהקדם האפשרי על מנת לסייע ואולי אף להציל חיים! החשיבות של זיהוי התסמינים היא קריטית ולכן נבקשכם לזכור את הכללים הבאים כאשר אתם חושדים שאדם שפגשתם עובר שבץ מוחי:

1. בקשו מהאדם לחייך חיוך מלא מאוזן לאוזן.
2. בקשו מהאדם לחזור אחריכם ולסיים משפט שלם.
3. בקשו מהאדם להרים את שתי ידיו מעל לראשו.

במידה שאותו אדם לא הצליח ולו באחת המשימות הפשוטות הללו, התקשרו למגן דוד אדם או קראו לעזרה! במצב כזה יש להיבדק על ידי רופאים מומחים ולטפל בבעיה ובתסמינים בהקדם האפשרי. כמובן שבשלב הזה נאחל לכולכם בריאות שלמה ואריכות ימים, אך זכרו את חוק חמ״ה: חיוך, משפט והרמת ידיים!

 

אולי יעניין אותך גם

לימודי שפות בניוסקול

כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות

כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות לפרטים על קורסי לימודי שפות של ניו סקול בשיטה שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון החלטתם שהגיע הזמן לשפר…

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

rocket.svg