לימוד ערבית בתל אביב

עוד מלפני ימי הקמת המדינה, התרבות והשפה הערבית משולבות בחיי התושבים ועל אף שהשפה הערבית מוכרת כשפה בעלת מעמד מיוחד במדינת ישראל ומהווה את שפת האם של אחוז משמעותי מתושביה, רוב התושבים אינם דוברים את השפה כלל. הרצון בקשרי מסחר עם אוכלוסיית המגזר הערבי, בשילוב המצב הביטחוני המשתנה בארץ מוביל רבים לחפש קורס ללימוד ערבית.

כיום, ניתן למצוא מספר בתי ספר לשפות המציעים קורס ללימוד ערבית בתל אביב ובערים נוספות בארץ. זאת, בשלב הדרישה ההולכת וגוברת מצד תושבים שאינם נמנים על המגזר הערבי, על מנת לשפר את תחושת הביטחון ומתוך רצון לפרוץ את הגבולות החברתיים ולהתחבר אל התרבות הערבית, הן במישור העסקי והן במישור המקצועי והחברתי.

לימוד ערבית – יתרונות

המציאות המורכבת במזרח התיכון ויחסיה של מדינת ישראל עם שכנותיה דוברות הערבית הופך את לימוד הערבית גם לכלי מפתח חשוב לאלו המבקשים ללמוד את תחומי המזרח התיכון וכמובן בתחום הדיפלומטיה. זאת, מתוך רצון להתקדם בזירה הבינלאומית ולקחת חלק בקשרי המסחר והכלכלה של ישראל אל מול שכנותיה.

הידע בשפה הערבית עצמה יכול להוות כלי גם לאלו המבקשים להשתלב בתפקידי מפתח בצבא או בשירות המדינה וכמובן בתפקידי מפתח בגופים ממשלתיים שונים ברמות הגבוהות ביותר. זכרו תמיד כי עיקר פעילותה הביטחונית של מדינת ישראל נוגע לגורמים ערביים ברחבי העולם וקורס לימוד ערבית יהווה יתרון משמעותי עבורכם בעת קבלה לתפקידים בתחום זה.

לימוד ערבית – מה חשוב לדעת לפני שנרשמים?

בשונה מלימודי הערבית המוצעים בבתי הספר התיכוניים, בהם נלמדת לרוב ערבית ספרותית שאינה השפה המדוברת בשגרת חיי היום יום, קורסי הערבית מציעים גם אפשרות ללמוד ערבית מדוברת. משמעות הדבר בפועל הוא יכולת להתמודד עם השפה באופן שוטף, בהתנהלות מול דוברי השפה והבנה שלה כפי שזו שגורה בפיהם של דוברי הערבית ולא כאמצעי אומנותי גרידא.

במידה שאתם שואפים דווקא להרחיב את אופקיכם בלימוד השפה הערבית בתל אביב או בערים אחרות ככלי המגשר תרבותית, חשוב לבחור בקורס ערבית שיספק לכם בסיס רחב יותר ויתמקד דווקא בלימוד ערבית ספרותית. נקודה זו חשובה בהחלט שכן בחירה בקורס ערבית שאינו מתאים לכם לא ישיג את המטרה שלשמה נרשמת אליו ולכן מומלץ לבדוק את הנושא בתחילה.

לימוד ערבית – עכשיו זה הזמן

לסיכום, קורס לימוד ערבית הוא אחד מקורסי השפות המומלצים ביותר – מלבד העובדה שיסייע לכם לשפר את תחושת הביטחון ברחוב בישראל ויקנה לכם לימוד של שפה נוספת, הוא בהחלט יסייע לכם גם בעתיד במידה ותבחרו לפנות לדרך של עובדי מדינה, בתחומי הדיפלומטיה או הביטחון.

הקפידו לבחור בקורס לימוד ערבית שמתאים למטרתכם והפרידו כבר בשלב הבחירה בין קורס בערבית מדוברת לבין קורס בערבית ספרותית על מנת שתוכלו לעשות שימוש מושכל בשפה בחיי היום יום ברחוב הערבי או דווקא במסדרונות המוסדות האקדמאיים. 

אולי יעניין אותך גם

לימודי שפות בניוסקול

כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות

כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות לפרטים על קורסי לימודי שפות של ניו סקול בשיטה שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון החלטתם שהגיע הזמן לשפר…

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

rocket.svg