הטעות הגדולה שכולנו עושים כשזה מגיע לדיבור באנגלית 

בישראל לימודי אנגלית הם בגדר חובה כשמדובר בבתי ספר ממלכתיים ובתכנית לימודי הליבה שלהם. הצורך הוא ברור: אנגלית היא שפה אשר מדוברת יותר מכל שפה אחרת בעולם, משום שהיא מחברת בין אנשים מכל המדינות – גם כאלה שלא דוברות אנגלית כשפה רשמית. למעשה, 70% מהשיחות שמדוברות באנגלית ברחבי העולם מדי יום – אינן נעשות בין דוברי אנגלית כשפת אם!
 

לונדון לא מחכה לי, גם השפה האנגלית לא.
 
אם כך, אז למה לא כולנו דוברי אנגלית ברמה גבוהה ויש כאלה שמצליחים יותר לעומת כאלה שמצליחים פחות? הסיבה נעוצה קודם כל בשיטת הלימוד של מערכת החינוך שאינה מותאמת לכל סוגי התלמידים. לכל אחד מאיתנו יש סוג זיכרון שונה – חלקנו אנשים יותר ויזואליים, חלק יותר קינסתטיים ואחרים הם יותר שמיעתיים. על מנת לזכור שפה בצורה מיטבית, עלינו ללמוד אותה באופן שהכי מתאים עבורנו.

אבל זוהי עדיין איננה הטעות שאנחנו מרבים לעשות משום שהאשמה לחוסר ההתאמה בשיטות הלימוד – אלינו, נופלת על המקום שבו למדנו ושלא בדק איך הכי נכון עבורנו ללמוד את השפה. עדיין, ישנה טעות אחת מרכזית שרובנו נוהגים לחזור עליה בין אם כי אנחנו ביישנים או פרפקציוניסטיים ובין אם כי לפעמים אנחנו סתם אוהבים להיות צודקים.
 

קורס אנגלית מדוברת בניו סקול תל אביב: כי אנחנו בני אדם, לא מילון מהלך.

הטעות היא שאנחנו לא טועים. רבים מאיתנו פשוט לא מנסים. אנו נמנעים עד כמה שניתן מלדבר אנגלית – מסיבות שונות, כשבמרבית הפעמים אנחנו פשוט רוצים לא לטעות – וזו בדיוק הבעיה. בניו סקול אנחנו מעודדים טעויות – ככה למדנו את שפת האם שלנו עברית וכך לומדים כל שפה. על ידי ניסוי וטעיה אנחנו מבינים איך אנחנו נשמעים והרבה פעמים אין לנו אפילו צורך שיתקנו אותנו, כי נבין לבד מהן השגיאות. אך כאשר מדובר בקבוצה תומכת בעלת מכנה משותף ויעד צוותי ברור – ההתקדמות היא אדירה – רק אם כולם באמת רוצים ללמוד אנגלית או שפה אחרת כמובן.
 
פעמים רבות אנו אף שומעים את השפה ומבינים אותה טוב מאוד, אולם כשמגיע תורנו לדבר – אנחנו נעלמים ונאלמים. לכן ניו סקול פיתחה מתודולוגיה ביחד עם שיאן גינס בזיכרון – ערן כץ – והיא מבוססת על טכניקות פשוטות שיעזרו לך לשלוף מילים בזמן ובמקום הנכון. קורסי אנגלית (וכל שפה אחרת) בניו סקול מבוססים על מסקנות ממחקרים במגוון תחומים כמו בלשנות, חינוך, מדעי המוח ופסיכולוגיה. לקחנו את כל מה שחשוב באמת ואיגדנו אותו למתודה פשוטה וקלה ליישום. כל המורים שלנו הודרכו על ידי ערן כץ והם מנוסים מאוד בלימוד השפות.
 

ניו סקול – מיקום מרכזי ונגיש
 
בית הספר ניו סקול ממוקם בדרך השלום 7 בתל אביב, ממש בסמיכות למגדלי עזריאלי ולתחנת רכבת השלום. קורסי האנגלית והשפות האחרות שלנו מועברים על ידי מורים מנוסים שנבחרו בקפידה והודרכו באופן קבוצתי ופרטני על ידי ערן כץ. למרות כל ההשקעה בקורסים שכוללים חומרי לימוד שאנחנו פיתחנו – המחיר שלהם נמוך מאוד (אפילו כרבע) ממה שמבקשים במקומות אחרים. בואו ללמוד קורס אנגלית בתל אביב אצלנו בניו סקול ותדברו כמו שלא תיארתם לעצמכם שאפשר!
 

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל