מה הקשר בין שופינג בלונדון לקורס לימוד אנגלית

כפל מילים ושאר מכשולים בדרך ללימוד אנגלית מדוברת, איך לעשות את זה יותר קל ומהיר?

אנגלית מדוברת, כמו כל שפה טומנת בחובה אוצרות נסתרים, מילים מסובכות ומסובבות, מילים הומופוניות וסתם מילים שעלולות לבלבל את מי שמבקש ללמוד ולתרגל.  כמובן שעל מנת להתמודד עם אתגרי האנגלית המדוברת חשוב להבין שהכל אפשרי ועם הטכניקה הייחודית של ניוסקול ללימוד אנגלית מדוברת זה דיי פשוט ומהיר.

רוצים ללמוד לדבר אנגלית ולא להרגיש כמו תיירים?

אתם אנשי העולם הגדול, חולמים לעבור לגור באחד המטרופולינים התזזיתיים, למשל בלונדון. הרחובות שלה שוקקים, בליל של שפות ומבטאים ומילים נזרקות באוויר, האם אתם מקשיבים למילים או למנגינה? האם אתם מבינים את המשמעות או בערך, ליד…. ישנן לא מעט מילים שהן הומופוניות, דהיינו, מילים שנשמעות בדיוק אותו הדבר אך משמעותן שונה, איך יודעים מה הכוונה?

אתם מוזמנים להכיר את הדרך הנכונה, קורס אנגלית מדוברת בקלי קלות, קורס שכולו חוויה והתנסות.  הרחבת אוצר המילים, היכרות עם הטריקים והשטיקים של השפה ובעיקר חשיפה לשיטות לימוד ייחודיות לניוסקול.

לימוד אנגלית תוך כדי תנועה

 

קחו למשל את המילים accept/except, מה אומרת כל מילה? איך אפשר לדעת? כמובן מתוך ההקשר. אם כתוב לכם בקופה של חנות הבגדים באוקספורד סטריט שכרטיס האשראי שלכם accept, אתם יכולים להמשיך לקרוע את העיר בשופינג. ואם הגעתם לארמון המלכה לראות את התהלוכה, הייתם צריכים לראות שכתוב שזה מתרחש בכל בוקר ב – 11:00 except בימים של תחרות האופניים שמתקיימת שם בדיוק היום.

או למשל כאשר אתם בדרך למלון, איך אפשר לזכור שימינה זה Right ואתה Right כשפנית שמאלה כי ה –  Underground שאתה צריך לקחת נמצא שם… אז, תאמינו לנו לא צריך לרדת למחתרת, אפשר ללמוד אנגלית בצורה אחרת. לא צריך ללמוד חוקים כדי לדעת לדבר אנגלית, כל מה שנדרש זאת מוטיבציה, סקרנות והזדמנות לדבר ולא פחות חשוב מזה, להקשיב.

 

טכניקות ושיטות ללימוד אנגלית

חלק בלתי נפרד מהלמידה זאת ההקשבה הפעילה, האפשרות להבין את פירוש המילה מהקונטקסט בה היא מופיעה או נאמרת, ההקשבה עוזרת לשנן ולהפנים את המשמעות ולזכור אותה להמשך, גם כאשר מדובר במילים שנשמעות זהות וכאלה שנכתבות בדיוק אותו הדבר.

בנוסף לשמיעה ולהקשבה, ניתן לבסס ואף לזרז את לימוד האנגלית המדוברת באמצעות טכניקת זיכרון, שיטה ייחודית של ערן כץ שיאן גינס בזיכרון וזאת אחת הטכניקות המובילות הנלמדות בניוסקול, בית הספר המוביל ללימוד אנגלית ושפות נוספות.

בין אם מדובר על זיכרון חזותי, שמיעתי או קינסתטי, כאשר יוצרים זיכרונות המקשרים  סיטואציות למילים קל לזכור אותן ואת ההבדל בניהן והן לגמרי נצרבות בתודעה. זה הופך את הכל להרבה יותר קל. זה גם יבטיח לכם שעכשיו כבר תזכרו שאם אתם רוצים to See את הsea –  אתם מוזמנים להישאר בארץ כי בלונדון יש רק נהר.

מה הקשר בין זיכרון ומילים ואיך זה קשור לשיפור האנגלית?

הזיכרון שלנו אוגר חוויות ישנות וחדשות, אנחנו יוצרים זיכרונות כל הזמן ויכולים גם לייצר זיכרונות לפי דרישה וצורך. הדרך ללמוד מילים חדשות בקורס לימוד אנגלית מדוברת היא באמצעות הפנמת מילים דרך מגוון רחב של סיטואציות, סימולציות והתנסות שוטפת.

מחקרים רבים הוכיחו כי למידה תוך כדי משחק, הנאה וחוויה, בכל גיל, מאפשרת לימוד יעיל ומהיר יותר. המטרה היא שתייצרו חוויות ותזכרו את המילים שהיו חשובות לכן תוך כדי, קחו סיטואציות ותפנימו מה היה קריטי לדעת. למשל בצ’ק אין, כשהפקיד אמר לך פליז Wait…. לא הבנת למה הוא כעס שהנחת את המזוודה על המשקל כדי שיוכל to Weight.  קחו גם בסבבה סיטואציות פחות נעימות כמו בפעם שביקשתם לאחסן את הציוד שלכם במלון והלכתם לחדר ה – Staff במקום לחדר אחסון ה – Stuff. תזכרו, תצחקו ובעיקר תפנימו. זאת הדרך הבטוחה לזכור מילים, ביטויים וללמוד לדבר אנגלית.

המילים שהופנמו תוך כדי תנועה, תוך כדי שופינג או במהלך ההתנסות בקורס לימוד אנגלית מדוברת, הם כבר חלק מהתודעה ואוצר המילים שנרכש וקיים. ככל שתתנסו יותר, תחוו ותדברו יותר במסגרת הקורס ומחוץ לו, כך תרכשו את השפה האנגלית ובעצם כל שפה שתחפצו ללמוד, במהירות ובקלות.

נגן וידאו

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל