ההבדל שבין אנגלית מדוברת לעסקית

אנגלית היא שפה בינלאומית ועל כן היא משמשת ככלי תקשורתי חשוב ומהותי הן בין בני אדם והן בין עסקים ברחבי העולם. עם זאת, ישנם הבדלים מהותיים בין אנגלית מדוברת לבין אנגלית עסקית, הבדלים אשר באים לכדי ביטוי בהיבטים רבים.

בעולם העסקים הגלובלי אנשים רבים דוברים את השפה האנגלית. היא משמשת ככלי תקשורת המגשר על פערים שונים, ומאפשרת לסגור עסקאות, להרחיב את הפעילות העסקית ולייצר הזדמנויות חדשות עבור בעלי העסק ועובדיו השונים. כתוצאה מכך קורס אנגלית לבעלי עסקים יהיה שונה מכל קורס אנגלית “רגיל”. היינו נוטים לחשוב כי קורס אנגלית עסקית כולל את למידתם של מושגים הקשורים לעסק ואכן, יש בכך מן האמת. אולם בפועל מדובר אף ביותר מכך. בכל הנוגע לעולם העסקים, השפה האנגלית היא כלי לתקשורת בו צריך לדעת כיצד להשתמש ולכן יש לרכוש מיומנות מיוחדות נוסף לשפה.

לימודי אנגלית עסקית בניו סקולקורס אנגלית בניו סקול – להקפיץ את הקריירה שלך 

רכישת מיומנויות תקשורת – תנאי חשוב לעסקים בינלאומיים

כאשר העולם הפך להיות כפר גלובלי, ישנם הרבה אנשים אשר במסגרת עבודתם צריכים לתקשר עם לקוחות / ספקים / משקיעים מחו”ל. עבורם האנגלית היא אינה שפת אם, כי אם השפה הלאומית של תושבי כדור הארץ, בה הם עושים שימוש כדי לתקשר אחד עם השני.

ניקח לדוגמה את התרחיש הבא:

יש בבעלותכם עסק ישראלי וברצונכם להרחיב את הפעילות לשווקים חדשים בחו”ל, נניח לספרד. ולמרות שהצד הישראלי דובר עברית והצד הספרדי דובר ספרדית, כאשר ברצונכם להתחיל לצעוד בדרך משותפת, סיכום הדברים ייערך בשפה האנגלית. כי בכל זאת זו שפה בינלאומית בה עושים שימוש תושבי העולם כולו והיא חוצה תרבויות ולאומים שונים.

לכן כאשר לומדים אנגלית עסקית אין כל משמעות לרכישת ידע על התרבות אותה השפה מייצגת, כפי שנעשה כאשר לומדים אנגלית מדוברת. כאן המטרה היא להתעלות מעל התרבויות וללמוד את אוצר המילים הרלוונטי לעסק ולפעילותו העיקרית.

ישנם הבדלים בין אנגלית מדוברת לבין אנגלית עסקית, ואלו הם:

אנגלית עסקית אינה עוסקת בלמידת שפה חדשה מאפס, אלא בשימוש בשפה שאנו כבר יודעים בהקשר מקצועי- עסקי. מלבד הדיבור נטו, קורס אנגלית עסקית ילמד את הנרשמים גם כיצד לכתוב מכתב עסקי טוב, לשלוח קורות חיים, להדפיס מזכר, לכתוב אימייל ועוד. כמו כן, ההבדלים בין אנגלית מדוברת לעסקית באים לכדי ביטוי גם בזמן הנדרש כדי לקבל שליטה מלאה על השפה. בעוד שכדי לשלוט באנגלית מדוברת יש לקחת קורס מקיף, באנגלית עסקית המטרה היא לרכוש מיומנויות תקשורת במהירות, היות והלמידה הנה מבוססת על משימות ספציפיות או על תחומים מאוד ממוקדים.

בין אם ברצונכם ללמוד כיצד לשלוט בשפה האנגלית המדוברת ובין אם להרחיב את כישורי השפה שלכם כדי לחלוש על עולם העסקים הבינלאומי, בניו סקול תוכלו לשפר ולפתח את יכולות הדיבור שלכם בשיטה פרקטית וחדשנית, שפשוט עובדת והוכיחה את עצמה על אלפי בוגרים מרוצים.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל