שיאן גינס בזיכרון מציג: 3 סיבות טובות להתחיל ללמוד קורסי ערבית, רוסית, אנגלית או שפות אחרות

רבים מאיתנו נתקלים במצב שבו מדברים סביבנו שפות זרות ואנחנו ממש רוצים לדעת מה נאמר אבל לא מצליחים להבין. תקשורת היא המפתח להצלחה בעסקים, קשרים חברתיים ואפילו טיולים מסביב לעולם. לכן רבים מחליטים ללמוד קורס אנגלית עסקית או אנגלית מדוברת בשביל להצליח ביעדים הללו.

אבל מה עם שפות אחרות שמדוברות סביבנו בכל יום? ישנם למעלה משלושה מיליון דוברי רוסית וערבית החיים בשטח מדינת ישראל ופעמים רבות אנחנו לא מצליחים לתקשר איתם. בשביל להצליח במשימה – מומלץ לבחור קורס ללימוד רוסית או ערבית שמנגיש טכניקות זיכרון כחלק משיטת לימודי השפות.

ערן כץ - שיאן גינס בזיכרון ומומחה ללימודי אנגלית ושפות נוספות

1) לימודי ערבית, אנגלית ורוסית לתעסוקה וקריירה

שוק התעסוקה בישראל בנוי בצורה כזו שכ-33% מהלקוחות או העובדים במגוון הסקטורים הינם דוברי רוסית, אנגלית או ערבית. לכן, ישנו יתרון אדיר לדוברי שפות אלו בתפקידים השונים. אולם פעמים רבות כשאנחנו לומדים שפה רק בשביל עבודה – זה הופך להיות משעמם ושגרתי.

בשביל זה התאמנו בניו סקול את סביבת הלימוד לחיי היומיום ולפרקטיקה של עולם העבודה בישראל. בקרב הבוגרים של ניו סקול ניתן למצוא בעלי עסקים, יזמים, אנשי צבא וביטחון, בכירי תעשייה ואף סטודנטים ששואפים להעניק לעצמם יתרון תחרותי בהמשך הדרך המקצועית.

ניו סקול הינו בית ספר לאנגלית ושפות נוספות – הבלעדי והיחידי בישראל שמתמחה בשיטה של שיאן גינס בזיכרון – ערן כץ. הטכניקות הופכות את הלימוד לחווייתי ומהנה, כך שהכל הופך להרבה יותר מעניין. כל חומרי הלימוד פותחו על ידי ערן כץ והצוות בשביל לגרום לכם לדבר ולהגיע להישגים מקצועיים.

2) שיפור תפקודי המוח אחרי קורסים ללימוד שפות

מחקרים עדכניים מציגים את התועלת האדירה לאלו מכם שהחליטו ללמוד שפה נוספת. מסתבר שאנשים שיודעים 2 שפות או יותר – חיים יותר וחולים פחות. משבץ מוחי ועד מחלות אחרות כמו דמנציה ואלצהיימר – ידע בשפות משפר את הפעילות הקוגניטיבית והשימוש בהן מהווה מעין חדר כושר למוח.

בשביל ללמוד רוסית או קורס ערבית תצטרכו לייצר קשרים חדשים במוח ולחשוב מחוץ לקופסה בשביל להבין את ההיגיון של השפות. היצירתיות הנדרשת להבנת המשמעויות השונות, התחביר וחוקי הדקדוק תגרום לכם לפתח תבנית חשיבה סקרנית המכוונת לפתרון בעיות.

המומחה שלנו, ערן כץ התארח בתכנית המרתקת “המוח – מדריך למשתמש” של כאן 11. ניתן לראות כיצד תהליך הלימוד ואימון הזיכרון של המשתתפים משפיע על המוח באופן חיובי. לצפייה בפרק המלא שבו ערן מתארח תוכלו ללחוץ כאן על הסרטון וליהנות מההעשרה הרלוונטית ללימודי השפות.

ערן כץ שיאן גינס בזכרון בכאן 11

באדיבות כאן תאגיד הישראלי

3) ביטחון, אמונה ומוטיבציה

מחקר שבוצע בשבדיה בדק 2 קבוצות של אנשים בעת לימודי שפות ולאחריהן. קבוצה אחת למדה שבדית בלבד, הנחשבת לאחת השפות הקשות ביותר ללמידה, וקבוצה אחרת למדה את שפת האספרנטו ולאחריה גם את השפה השבדית.

מאחר שאספרנטו היא שפה קלה יחסית ללמידה, המשתתפים הגיעו לרמת שליטה גבוהה במהירות. למעשה, זה מה שהביא לכך שהם האמינו ביכולתם ללמוד שפות וכך צברו ביטחון. העובדה המעניינת היא כי אותם משתתפים הצליחו להגיע לאותה רמה בשפה השבדית פי 3 יותר מהר מאלו שלמדו שבדית בלי ללמוד קודם קורס אספרנטו.

אם כך, מה כל זה אומר לגבי אנגלית, קורס רוסית או לימודי הערבית שלכם? תחושת ההצלחה קשורה למדידת הביצועים והשגת היעדים שתגדירו. כלומר, ההבנה שכל אחד יכול לזכור שפות בזמן לימוד קצר יחסית (עצם השגת התוצאות האובייקטיביות) משפיעה על האמונה, הביטחון והמוטיבציה שלכם להצליח. ההשפעה של ההצלחה הזו תקרין על אספקטים נוספים בחייכם.

קורסים מומלצים ללימוד שפות 

עם או בלי מחקרים, אפשר לראות מסביבנו שאנשים ששולטים באנגלית או שפות אחרות מעבר לשפת האם, הינם בעלי ביטחון עצמי גבוה יותר ואף מצליחים יותר בחיים. אז איך לבחור קורס מומלץ ללימוד אנגלית, או כמובן רוסית, ערבית והשפות האחרות?

* בחרו בית ספר לקורסי שפות שיהיה לכם כיף להגיע אליו ותתחברו לסביבת הלימוד בו.

* חפשו את טכניקות הזיכרון והימנעו מלמידה משעממת על ידי שינון וחזרתיות.

* הגדירו יעדים ומדדים לביצוע כדי שתדעו להעריך האם הצלחתם במשימה.

* מצאו את הסיבה האמיתית שבזכותה אתם רוצים ללמוד רוסית או שפות אחרות.

* חפשו אחר המלצות של בוגרי קורסי השפות – בעדיפות לגרסת עדויות מצולמת.

בהצלחה!

נגן וידאו

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל