מתלבטים אם ללמוד שפה חדשה? כל היתרונות שישכנעו אותכם

מעבר ליתרון המובן מאליו ברכישת שפה חדשה – ידיעת השפה והיכולת לתקשר בשפה זו, לתהליך רכישת השפה ישנם יתרונות נלווים רבים, מנטליים, חברתיים ואף גופניים. חושבים שאתם מודעים לכולם? בואו תופתעו

  • שריפת קלוריות: המוח הזללן שלנו צורך 20% מתצרוכת הגלוקוז היומית שלנו (שזה המון בהתחשב בכך שהוא מהווה רק 2% ממשקל גופנו). פעילות מוחית הנדרשת בזמן ישיבה בכיתת לימוד תשרוף יותר קלוריות מלמשל, צפייה בטלוויזיה. פרסום של Harvard Medical School השווה בין 3 אנשים במצבים שונים והראה כי הם שרפו בין 53-78 קלוריות בחצי שעה בזמן ישיבה בכיתה, לעומת 23-33 קלוריות בחצי שעה בזמן צפייה בטלוויזיה. אם אתם כבר אחרי תקופת בית הספר והאקדמיה, חזרה לספסל הלימודים ללמידת שפה חדשה תספק למוח שלכם קצת התעמלות.
  • הגנה מהתנוונות: במחקר באוניברסיטת ניו יורק נמצא שמתוך חולי האלצהיימר שנבדקו, אלו הדוברים שתי שפות פיתחו תסמינים מספר שנים לאחר אנשים הדוברים שפה אחת בלבד. בנוסף, התפקוד של דוברי שתי שפות היה גבוה יותר מדוברי שפה אחת בלבד. כלומר, רכישה של שפה נוספת עשויה להגן עליכם מפני הדרדרות קוגניטיבית ותשמור את המוח שלכם חד.
  • חברים חדשים: השתתפות בקורס שפות מכניסה אתכם לקבוצה שכבר יש לה מכנה משותף – אהבה לשפה החדשה ורצון ללמוד אותה ולדבר בה. הקורס מהווה מפגש חברתי בו אתם עשויים להכיר חברים חדשים שיעשירו את עולמכם ויחד תוכלו לתרגל את השפה. כמובן, ברגע שאתם כבר שולטים בשפה, נפתחת דלת להיכרות עם אנשים שדוברים את השפה (בפרט כאלה שדוברים אותה בלבד) וכעת אתם יכולים לתקשר עמם בשפתם ואף ליצור קשרים משמעותיים.
  • הזדמנויות לתעסוקה: כיום בכפר הגלובלי שלנו, יש סיכוי גבוה שתעבדו בחברה בינלאומית עם קשרים רבים בעולם או אפילו במדינה אחרת. רכישת שפה חדשה יכולה להיות הקלף המנצח שלכם בהתמודדות על עבודת החלומות שלכם, שבמקרה תדרוש איטלקית, רוסית, או כל שפה שאינה עברית/אנגלית. וגם אם לא תדרשו לשפה נוספת, עצם זה שמופיע בקורות החיים שלכם שאתם שולטים ברמה גבוהה בשפה נוספת, מבליט אתכם מעבר למועמדים אחרים. התמדה בלמידת שפה מראה על נחישות וכוח רצון חזקים וכן על סקרנות ורב גוניות, תכונות שבהחלט נרצה אצל העובדים שלנו.
  • רומנטיקה והבנה תרבותית: ידיעה של שפה חדשה תאפשר לכם ליצור קשר רומנטי עם אדם שאינו דובר את השפה שלכם. גם כאשר אנגלית היא שפה משותפת, כדי להבין באמת את המציאות, התרבות ותפיסת העולם של הצד השני, אנחנו נרצה להבין איך הוא או היא חושבים ולהצליח לחשוב במילים שלהם, מתוך העולם שלהם. שפה היא המפתח העיקרי לתקשורת וידיעת שפת האם של האהוב/ה שלנו תאפשר תקשורת ללא מחסומי שפה.
קורס שפה בשלושה חודשים
לחצו כאן להשארת פרטים