מורה דרך או מרצה? 6 דברים שצריך לדעת לפני מבחן רמה באנגלית ושפות נוספות

מבחן רמה באנגלית ושפות נוספות למורה דרך עם בית ספר ניו סקול – ברישיון משרד התיירות ומשרד החינוך. מה ההבדל בין B2 לבין C1 ומה תידרשו לעשות במבדק? כאן תוכלו למצוא את כל מה שחשוב לדעת על מבדקי דיבור באנגלית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, סינית, גרמנית ושפות רבות נוספות ולרכוש מבחן רמה בשפה למורה דרך.

מבחן שפה מדוברת לרישוי מורי דרך – האגף להכשרה מקצועית בתיירות

משרד התיירות מרכז תחתיו את כל סמכויות הרישוי והאכיפה בנושא אירוח של קבוצות תיירים בישראל. בשנים האחרונות, המדינה מעודדת התמקצעות אקדמית ותעסוקתית בתחום התיירות, במטרה למקסם את יכולות האירוח של זרים בישראל ככל היותר.

הסיבות מאחורי המהלכים הללו הן כמובן כלכליות, חברתיות ואף תדמיתיות, אולם מדובר בצעד מבורך שיכניס עוד מקומות עבודה למשק הישראלי ויגביה את הסטנדרט בתחום.

כחלק מתכנית ההתמקצעות של משרד התיירות, נקבעו קריטריונים לשליטה בשפה מדוברת ושעל פיהם – מדריכי טיולים צריכים להימדד – לפני שיקבלו אישור לארח קבוצות תיירים מחו”ל. על כן, מורה דרך שירצה לארח תיירים מחו”ל יידרש למבדק שפה.

ניוסקול מבחן מורי דרךללמוד שפות ולעבור מבחן רישוי למורה דרך והדרכת טיולים

מבחן רמה באנגלית ושפות נוספות למורי דרך

מבחני הרמה בשפות השונות מתבצעים בניו סקול באופן נגיש ונוח, על מנת לתת מענה לכלל מורי הדרך באשר הם\ן. ניתן להיבדק במגוון רחב של שפות, בתיאום מראש ולאחר פנייה ושליחת פרטים אישיים לצוות התפעול של ניו סקול.

איך פונים? הכי קל ופשוט – ניתן לפנות אלינו בהודעת וואטסאפ
או דרך הטלפון: 03-6033554 בין הימים א’-ה’ בשעות 10:00-18:00
וכמובן לנוחותכם גם פנייה בדוא”ל: [email protected]

שימו לב – רמת הדיבור הנדרשת לצורך קבלת רישוי הדרכה בשפה הזרה הנבדקת למעט סינית היא C1. בשפה הסינית תידרשו להגיע לרמת B2 וזאת בשל התחשבות משרד התיירות במורי הדרך שהשקיעו ימים כלילות בלימוד השפה שנחשבת לקשה ביותר ללמידה.

מה חשוב לדעת לפני המבדק?

מבדק הרמה בשפה הזרה נחלק לשני חלקים:

 • פרזנטציה מקצועית: בה מורה הדרך נדרש להציג אתר תיירות בשפה הנבדקת. כלומר, לבצע סימולציה של הדרכת תיירים מול המורה הבודק מטעם ניו סקול. אורך משוער: 10 דקות.
 • שיחה כללית: בה מורה הדרך נדרש לעמוד בסטנדרטים הנבדקים בשליטה בשפה הזרה: הגייה נכונה, שטף דיבור תקין, ניסוח דקדוקי ותחבירי מדויק (כולל הטיות זמנים וגופים) וכיוצא באלה סממני רמה נדרשים. אורך משוער: 20 דקות.

שימו לב! טעויות נעשות גם בשפת האם שלנו ולכן אין דרישה להיות מושלמים, אבל בהחלט חשוב שתנסו להרשים אותנו (:

 

קורסי שפות בניו סקול ופירוט על הרמות לפי המדדים הבינלאומיים

ניו סקול בית הספר לשפות מציע קורסים במגוון שפות ולכל הרמות – בין אם בקורסים פרטיים או קבוצתיים, אונליין או פרונטאלי בכיתות שלנו. את השיטה של ניו סקול פיתחנו ביחד עם שיאן גינס בזיכרון וזאת במטרה לסייע לאנשים לשלוף את השפה מהזיכרון. רבים חושבים שיש להם בעיה בזיכרון אך לרוב מדובר פשוט בהיעדר מיומנות שליפה של המילה מהזיכרון.

במילים אחרות, חוסר הניסיון בשימוש המעשי של השפה הוא הבעיה העיקרית. לרוב  הוא נובע כתוצאה מכך שאנשים חוששים ומובכים מטעויות. אולם לא ניתן ללמוד שפה מדוברת ללא התנסות עקבית ושיטתית – ממש כמו שהיינו ילדים.

אם כי כאשר היינו ילדים היינו משתמשים הרבה יותר בדמיון ולא חששנו לטעות – וזה מה שהופך את הילדים לספוג למידה איכותי ביותר. אז מה באמת אפשר ללמוד מילדים שהופכים את השפה לשפת אם?

 1. הם מפרשים באופן בלתי פוסק את הסביבה שבה הם חיים דרך השפה. הניסיון הזה למצוא פשר לתיאור של כל סיטואציה, אובייקט או אדם – גורמת להם לחיות את השפה ולהפוך אותה לשפת אם.
 2. הדמיון שלהם עדיין לא הוגבל לפי כללי החברה והנורמות שאנחנו מכירים. לכן הם יכולים להיות מאוד יצירתיים – אפילו אם אוצר המילים שלהם והידע הכללי שלהם מוגבלים מאוד.
 3. אין להם עכבות פסיכולוגיים ולכן הם פשוט מנסים לדבר ועוברים תהליך טבעי של ניסוי וטעייה. התיקון הקבוע ע”י הסובבים – הוא מה שעוזר להם לייצב את השפה במוחם.

שיטת MemoReach שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון – ערן כץ (מומחה לזיכרון בעל שם עולמי) מתבססת על העקרונות הללו וכלים נוספים שהמדע מעניק לנו. כמו כן, ספריו של ערן, אשר תורגמו ליותר מ-15 שפות ונמכרו ברחבי העולם, יצקו תוכן משמעותי מאוד לשיתוף הפעולה שלנו עימו.

לימודי שפות - חלוקה לרמותסולם הרמות לשליטה בשפה לפי המדד האירופי להערכת שפות

פירוט רמות כללי לקראת מבדקי השפה בניו סקול:

 • רמת A1רמה בסיסית בדיבור והבנה של שיחה יומיומית פשוטה: הצגה עצמית, היכרות, הכוונה וכן הלאה. היכולת כוללת תקשורת איטית בדרך כלל וההבנה נשענת על רמת בהירות המבטא של בן או בת השיחה. לתלמיד בוגר ברמה זו יש לרוב היכרות עם אותיות ומילים ראשונות בשפה.
 • רמת A2רמה זו כוללת כבר יכולת התמצאות רחבה יותר, בין אם מבחינה אישית או תעסוקתית. חילופי המידע יכולים לכלול נושאים בשיחות שגרתיות הנשענות על יכולת תקשורת נהירה בשפה.
 • רמת B1רמה זו כוללת יכולת הבנת טקסטים בנושאים מוכרים וכתיבת טקסטים פשוטים. יתר על כן ברמה זו קיימת שליטה בהתנסויות שיחה בשפה בין אם בטיול או במפגשים עם דובריה. המיומנויות ברמה זו כוללות שימוש נרחב יותר בזמנים וגופים, נימוק של דעות ותיאור של חוויות, אירועים, שאיפות וכדומה. ברמה זו ישנה שליטה מסוימת בתחומי עניין אישיים או מקצועיים.
 • רמת B2רמה זו כוללת כתיבה והבנה נרחבת יותר של טקסטים מורכבים, בנושאים קונקרטיים או מופשטים, כמו גם נושאים טכניים בתחום העיסוק והתמחות. כמו כן, לתלמיד יש יכולת התבטאות טובה, תקשורת ספונטנית ובשטף נהיר של שיחה טבעית במגוון רחב של נושאים (אישיים, אקטואליה וכיו”ב). רמה זו היא הרמה הנדרשת למעבר מבדק רמה בסינית בלבד.
 • רמת C1רמה שוטפת של דיבור, הבנה, כתיבה ודיבור, עם סיכוי נדיר לטעות או להיתקע. מדובר ברמה אישית ומקצועית גבוהה, הכוללת יכולת התבטאות מצוינת בין אם בתחומים אישיים, אקדמיים, תעסוקתיים וחברתיים. לתלמיד ברמה זו יש יכולת שליטה טקסטים ארוכים ומורכבים וכן יכולת ייצור של טקסטים בהירים ובנויים בצורה תקנית תוך שימוש במבנים לשוניים וקשרים לוגיים, אינהרנטית לשפה. רמה זו היא הרמה הנדרשת למעבר מבדק רמה בכל השפות למעט סינית.
 • רמת C2 רמה זו נחשבת לרמת שפת אם בשפה. לדובר השפה יש ככל הנראה יכולת לנהל שיחה בנושאים רבים כאמור לעיל וכן יכולת התנסחות גבוהה מבחינה דקדוקית ותחבירית. נוסף לכך, דובר ברמה זו מסוגל להתבטא בחופשיות, לקרוא ולכתוב טקסטים תובעניים ולהבין אותם בקלות. כמו כן, בניית טיעונים, איסוף מידע ממקורות שונים בהתבסס על סמנטיקה לשונית, תוך הבחנה ושימוש בניואנסים שקשורים לכלל עקרונות התקשורת בשפה (למשל נימה, אינטונציה, סלנג וכדומה).

לימוד אנגלית ושפות נוספות בשיטת הזיכרון

בשורה התחתונה – תאמינו ביכולת שלכם להשיג תוצאות. אנו בני האדם מתוכנתים לדעת שפות מגיל צעיר ולכן החסמים שניצבים בפנינו הם בעיקר פסיכולוגיים. בשביל להגיע רחוק צריך לכוון רחוק ולכן מומלץ ללמוד קורס שפה מקצועי בבית ספר איכותי ומוכר ללימודי אנגלית ושפות נוספות. זאת, במטרה שגם אתם תוכלו לעבור מבחן רמה בשפה שאתם מעוניינים להדריך בה.

לתשלום עבור מבחן רמה בשפה למורה דרך

לא לשכוח – גם לך יש זיכרון לשפות, אנחנו יודעים איך להגיע אליו. לפרטים נוספים על הקורסים של ניו סקול ושיטת הלימוד שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון – השאירו פרטים בתחתית העמוד.

בהצלחה בלימודים ובבחינות!

 
 
 
 

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל