מכעיס: כך בזבזו לנו שנים בבית הספר על לימודי אנגלית בקורסים לא רלוונטיים

סיימת 12 שנות לימוד? יצאת לעולם הגדול? וודאי כבר הבנת את החשיבות של ידיעת השפה האנגלית בעולם של היום.

אך כמה מתסכל זה שאחרי כל השיעורים שעברת בבית הספר, הכסף שהשקעת והזמן שבזבזת בניסיונות לימודי אנגלית שונים ובסוף נשארת עם רתיעה מהשפה ותחושת ייאוש מכך שלא הגעת לדיבור ברמה שהיית רוצה.

ללמוד אנגלית כמו בחואל תישארו בעבר, בניו סקול לומדים אנגלית בשיטות חדשניות

החיים יכולים להיות בית ספר לאנגלית

אם כך איך זה שבזמן שחלקנו נלחמים בשיניים, ומבזבזים משאבים רבים על לימודי אנגלית, יש כאלו שמצליחים לדבר בקלות ובביטחון? האם מדובר בהבדלים ביכולת הזיכרון או בקליטה לשפות?

כולנו למדנו שפה בילדות ולכן לכולנו יש כמובן קליטה לשפות. ההבדלים בין אנשים טמונים באופן הלימוד.

לכן יצאנו לשאול דוברי אנגלית שפת אם כיצד הם למדו אנגלית. ותאמינו או לא הם לא מכירים את המושגים שמלמדים אותנו בקורסי האנגלית בבית הספר.

כפי שתראו בסרטון, האמריקאים ודוברי השפות הזרות האחרים, למדו את השימוש הפרקטי בשפה ולא את כל חוקי הדקדוק והבלשנות. וכך צריך ללמוד שפות.

איך להשתפר בלימוד אנגלית מבלי ללמוד דקדוק מההתחלה?

כשהקמנו את בית הספר לשפות יצאנו לחקור ולהבין לעומק מהן אותן נקודות המבדילות בין בעלי ה”כישרון לשפות” ובין אלו שנאבקים בלימודי שפה.

במהלך פיתוח שיטת MEMOREACH® עם ערן כץ, שיאן גינס בזיכרון, עלו שלושה ערכים מרכזיים שחשוב להציג:

  • בראש ובראשונה נושא הדיבור המעשי. בשביל ללמוד שפה מדוברת לא צריך ללמוד חוקי דקדוק תיאורטיים כפי שעשינו במשך השנים בבית הספר. רק כאשר מתחילים לתרגל את השפה באופן מעשי, מתחילים לקלוט אותה ולהשתפר באמת. בדיוק כמו ילד קטן שלומד לדבר דרך ניסוי וטעייה ולא דרך שיעורי שפה תיאורטיים. עצם האמונה העצמית ביכולת שלך לדבר (וגם לטעות על הדרך) היא זו שתביא אותך להצלחה בשטח.

זה אמנם נראה כמו אלמנט פשוט ליישום ואף ברור מאליו. אך לצערנו רוב קורסי האנגלית והשפות האחרות דווקא אינם מתמקדים בדיבור מתחילת התהליך. על מנת להבין את השוני בין סגנונות הלימוד, יצרנו מודל השוואתי שמתבסס על נתונים שאספנו לאורך השנים מתלמידים ובוגרים שלמדו בשיטות מיושנות לפני שהגיעו לניו סקול. תוכלו להבחין בממצאים הברורים שעלו מהבדיקות שערכנו.

תהליך לימוד אנגלית כמו בחול

 הביטחון העצמי וקצב צבירת הידע משתנה בין אדם לאדם

  • דגש חשוב נוסף הוא השימוש בטכניקות זיכרון. בשביל לזכור שפה צריך להטמיע בזיכרון את אוצר המילים שלה. בשפת האם שלנו אנחנו משתמשים באופן אינטואיטיבי בחיי היומיום ולכן יש למצוא פתרון דומה לשפה הנלמדת באופן מלאכותי. הזיכרון שלנו הוא כמו שריר גמיש, שעם אימון נכון והתמדה יכול להביא אותנו להישגים מצוינים – בתנאי שנדע להפעיל אותו נכון. שיטת לימוד השפות שלנו משלבת טכניקות זיכרון של שיאן גינס ערן כץ, המתמחה בתחום הזיכרון בכלל ובתחום לימודי השפות בפרט. הטכניקות בהן משתמשים בלימוד בניו סקול מאפשרות לזכור את השפה בדרך מהנה וחווייתית לטווח ארוך.
  • התאמה אישית של לימודי האנגלית – תרגול עם חומר רלוונטי. על מנת לשמור על מוטיבציה וקשב גבוהים ובשביל שתהיה לנו יכולת ליישם את הנלמד בעולם האמיתי, נושאי הלימוד צריכים להיות כמה שיותר רלוונטיים ופרקטיים עבורנו. על כן מדובר בבעיה קשה כאשר מסתכלים על הספרים העתיקים המשמשים את רוב בתי הספר… במקרים רבים, ניתן לדייק את ההתאמה האישית באמצעות מבדקי הכנה שמחדדים את סוגי הקלטים של התלמידים.

 קורס ללימוד אנגלית בניו סקול – אונליין או בכיתה

בניו סקול אנו מעבירים קורסי לימוד אנגלית ועוד יותר מ – 15 שפות נוספות, במסלולי לימוד מותאמים אישית ברמות שונות ובמתכונות שונות. ניתן ללמוד בשיעורים עם מורה פרטי, בקבוצה או בשיעורי אונליין אישיים או זוגיים.

כל מסלול מותאם אישית לרמת התלמיד בשפה, לזמינות שלו ולהעדפותיו האישיות. כמו כן, כל תלמיד שמגיע לניו סקול עובר בהתחלה מבדקים שמאפשרים לנו להתאים עבורו תרגולים שיעזרו לו להגיע לתוצאות מוכחות.

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל