למה אתם לא זוכרים לשלוף מילים כשאתם מנסים לדבר אנגלית?

כולנו הגענו למצב שבו אנו שומעים מישהו מדבר אנגלית, מבינים מה הוא אומר, אבל אז כשמגיע תורנו לדבר – המילים לא נמצאות, המשפטים לא מתחברים והתחושה קשה, מאכזבת ומורידה את הביטחון העצמי. אז למה זה קורה?

קצת על הזיכרון שלנו

המוח שלנו עובד לפי אסוציאציות. רעיון אחד, מזכיר לנו רעיון אחר, מילה אחת, מזכירה לנו מילה אחרת וכן הלאה. משום כך אנו יכולים לדוגמה להיזכר שהפשטידה בתנור כששטפנו ידיים במים חמים. כלומר, אנחנו אמנם לא נחשוב על כך שהמים חמים וזה מה שהזכיר את הפשטידה שמתחממת יתר על המידה, אבל זה הקישור האוטומטי שהמוח שלנו עושה – בין אם במודע או לא.

לכן, כאשר אנו מדברים על נושא מסוים, לעיתים נמצא את עצמנו עוברים לנושא אחר ואולי עוד אחד ועוד אחד, בלי שסיימנו לדבר על הנושא המרכזי שאיתו התחלנו. מאותה סיבה אנו גם שוכחים מילים או רעיונות שרצינו לדבר עליהם. למעשה, כאשר האסוציאציה לא שם, אין מה שיגרום לנו להיזכר בנושא או מילה מסוימת שרצינו לדבר עליהם.

תמיד נזכור טוב יותר דברים שמשמעותיים עבורנו

ממחקרים בבלשנות ובמדעי המוח, נמצא שמילות קישור, בכל שפה שהיא, מסייעות לניסוח הכללי וטיפול בהקשרים שלנו בין משפטים, מילים מרכזיות, נושאים ורעיונות כלליים. אך מה קורה כשגם זה לא עוזר?

אנו נוטים לזכור דברים בעלי משמעות קיצונית מסוימת, בעיקר כאלו שגורמים לנו לתחושות מיוחדות כגון שמחה, עצב, הפתעה וכדומה. כלומר, אנו נזכור דברים מצחיקים, טרגיים, פרובוקטיביים או כאלה שיש להם ערך ייחודי עבורנו.

לכן, עלינו להשתמש בטכניקות זיכרון על מנת לזכור מילה, רעיון או נושא מסוים על מנת הטמיע אותם במוח. ההקשר הכללי, האסוציאציה ותשומת הלב שלנו, יסייעו לנו לזכור את כל זה בצורה טובה הרבה יותר ולאורך זמן.

השיטה של שיאן גינס בזיכרון ללימודי שפות

ערן כץ, שיאן גינס בזיכרון, פיתח ביחד עם ניו סקול, שיטה חדשנית ובלעדית להטמעת ידע בזיכרון, בדגש על אוצר מילים ושפות. ערן מעביר כבר למעלה מ-30 שנה הרצאות וסדנאות בתחום הזיכרון ותרגילי כוח המוח. הוא כתב כשמונה ספרים בנושא, שחלקם הפכו לרבי מכר ותורגמו לעשרים שפות ברחבי העולם.

בקורסי האנגלית המדוברת (וכמובן גם בשאר השפות) אנו משתמשים בשיטת הזיכרון החדשנית שנקראת MemoReach ששמה נגזר מצמד המילים – זיכרון והגעה (שנשמעת גם בכוונה כמו ‘עושר’ ובדגש על עושר לשוני). זאת, מכיוון שלכל אחד ואחת יש זיכרון לשפות, ואנחנו יודעים איך להגיע אליו ולהעשיר אותו. המיתוסים שיש כזה דבר ‘קליטה לשפות’ או ‘המון מילים שצריך לזכור’ נשברים כבר במפגש הראשון שלנו.

לחיות שפות גם מחוץ לשיעורים

כל המורים אצלנו עברו הכשרה ייחודית של ערן וכך הם יידעו כיצד לעזור לכם לזכור מילים בקלות ובהנאה. בסוף הקורס אנו נפגשים פעם בחודש, בברים ובתי קפה ברחבי המרכז, בהן אנו נפגשים עם דוברי השפה כשפת אם ומדברים על נושאים יומיומיים, כדי להרגיל אתכם לזכור איך להשתמש בשפה בצורה שוטפת. ככל שתהנו יותר מהקורס, כך תצליחו להטמיע טוב יותר את המילים החדשות בזיכרון – כדי שתוכלו לחזור אליהן ולשלוף אותן בעת הצורך.

להשתתפות במבדק זיכרון ולמידע נוסף על לימודי אנגלית בקורס של ניו סקול, או לקבלת פרטים על קורסי השפות האחרים שלנו – השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:)

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל