תשובה קריטית לשאלה: איפה כדאי ללמוד איטלקית או שפות אחרות?

קורס איטלקית אמור להרכיב את כל עולמות התוכן הנדרשים לקיום של שיחה קולחת ויום יומית עם כל דוברי השפה – מאיטליה כמובן אך גם מחוצה לה. כמו כן, הקורס צריך להכיל תרגילי כתיבה וקריאה שישפרו את כישורי התלמיד ויקדמו את לימודיו. מסתבר שישנם לא מעט דוברי איטלקית מסביב לעולם ומאחר שזו שפה קלה ללמידה רבים בוחרים ללמוד אותה כקורס פנאי והעשרה או למטרות מקצועיות של מסחר ועסקים. למרות הקלות היחסית של הלמידה, רוב בתי הספר לשפות אינם מיישמים טכניקות בסיסיות להטעמת השפה בזיכרון, כך שרבים מהתלמידים שוכחים את אוצר המילים והביטחון שצברו.

לימודי איטלקיתקורס איטלקית בניו סקול יפתח עבורכם עולמות חדשים

לצבור ביטחון בשפה שלב אחר שלב

צבירת ביטחון לשוני, יחד עם עוגני זיכרון כחלק משיטות לימוד שמתרכזות ב”איך ללמוד” מביאות את התלמידים לתוצאות הטובות ביותר – בין אם בקורס איטלקית או צרפתית וספרדית. מחקרים בתחום מציעים את “שיטת הריווח” כמועילה במיוחד, שלפיה התלמידים מקבלים ‘טפטופים’ קבועים ומאורגנים, שמסייעים להם להטמיע את הידע שצברו בזיכרון.

לזכור את השפה לטווח הארוך

קשה לאמוד את מספר התלמידים הענק שלומדים שפה ובשל חוסר שימוש שוכחים אותה. יעידו על כך תלמידי ערבית או אנגלית לשעבר, שעשו קורס בבית הספר או באוניברסיטה, אך מאחר שלא השתמשו בשפה, שכחו איך לדבר ולעיתים קרובות גם הבנת הנשמע שלהם נפגעה באופן ניכר. הדבר נובע מחוסר התמקצעות של בתי הספר לשפות מצד אחד והיעדר הידע להשוואת מתחרים מצד הלקוחות. החדשות הטובות הן שיש כיום דרכים רבות ומגוונות להטמיע את השפה.

לבדוק מהי שיטת הלימוד

מדוע אם כן כל כך הרבה תלמידים ממשיכים לשלם על קורס שפה שלא יוכלו להשתמש בה? התשובה טמונה אפוא בתרגילי השיווק של בתי הספר מצד אחד וכן בתיאום ציפיות לקוי מצד הלקוח. רוב התלמידים לא למדו שפה ביותר ממקום אחד ולכן הידע שלהם על האפשרויות השונות מוגבל. קיימים קורסים מקצועיים ללימודי שפות במגוון רחב של מקומות. אולם מעטים מהם מתמחים בשיטות זיכרון כלשהן.

שפה היא למידה חברתית

על מנת להגיע להישגים הנדרשים, כלומר, להבין ולדבר איטלקית, חשוב שתקפידו על בחירת בית ספר איכותי לשפות, כזה שמתמקצע בשיטות זיכרון. למרות התקדמות הטכנולוגיה, הלמידה העצמית מוגבלת מאוד וזאת משום ששפה נועדה הרי לשימוש באינטראקציות בין אנשים ולא בין אדם לאפליקציה או קורס ממוחשב “אונליין”.

השיטה של ניו סקול ללימוד שפות זרות

ערן כץ, מומחה בינלאומי לזיכרון (ושיאן גינס בתחום) פיתח עבור ניו סקול שיטה ייחודית ובלעדית להטמעת הידע בקרב מי שרוצים ללמוד איטלקית וגם לזכור אותה. לימודי האיטלקית (וכן השפות האחרות) שמציעה ניו סקול בקורס בן שלושה חודשים, ואשר כוללים תרגול מתמשך לאורך זמן, הם כיום האופציה הטובה ביותר ללימוד השפה. האווירה הנעימה שמעוררת מוטיבציה, היחס האישי של המורים והצוות, כנסים, סדנאות וערב קהילה הם רק חלק קטן מתוך המוצר הכולל.

 

 אם יש לכם שאלות נוספות בנושא ותרצו לקבל מידע נוסף, תוכלו לפנות אלינו בכל יום בין 10:00-21:00 ובימי שישי בין 9:30-13:00 בטלפון 03-6033554 

תודה על הקריאה ובהצלחה בלימודים!

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל