איך לשפר אוצר מילים באנגלית – כל התשובות

האם אתם מתקשים למצוא את המילים הנכונות כשאתם מתבטאים באנגלית? האם אוצר המילים המצומצם מעכב אתכם מלהשיג שטף וביטחון עצמי? אם כן, תדעו שאתם לא לבד. בניית אוצר מילים עשיר באנגלית היא המפתח להשגת מיומנות שפה ותקשורת יעילה. מאמר זה יסקור טכניקות ואסטרטגיות מוכחות שיעזרו לכם להרחיב את אוצר המילים באנגלית ולשפר את כישורי השפה.

 מהו אוצר מילים?

רגע לפני שנבין מהן הטכניקות להרחבת אוצר מילים, חשוב להבין מהי ההגדרה של המושג. אוצר מילים הוא מונח המתייחס לכלל המילים שאדם מכיר ויכול להשתמש בהן. הוא כולל שתי קטגוריות עיקריות:

 • אוצר מילים פסיבי – מילים שאדם מכיר ומבין כשהן משומשות בשיחה או בטקסט, אך לא בהכרח משתמש בהן באופן פעיל.
 • אוצר מילים אקטיבי – מילים שאדם משתמש בהן באופן קבוע בדיבור או בכתיבה. אלו הן מילים “בשימוש יומיומי” שנמצאות בחזית התודעה וקלות לגישה.

אור המילים של אדם משתנה ומתפתח לאורך כל חייו והוא תלוי בחוויותיו, ברקע התרבותי, בחינוך שקיבל, בעיסוקיו, ובחשיפה שלו למקורות שונים של שפה. ככל שאדם נחשף יותר לשפה ומשתמש בה במגוון רחב של הקשרים, אוצר המילים שלו נעשה עשיר יותר, כך שהוא יכול לבטא את עצמו ביעילות בהקשרים ובשיחות שונות.

שיפור אוצר מילים באנגלית – אסטרטגיות יעילות

הרחבת אוצר המילים באנגלית יכולה להיות מרגשת ומאתגרת כאחד. לומדי שפה רבים מתמודדים עם קשיים בתהליך זה. הנה מספר אסטרטגיות שיעזרו לכם להרחיב את אוצר המילים שלכם:

 • קריאה רחבה ומגוונת – קריאה באנגלית מגוונת היא אחת הדרכים הטובות ביותר להכיר מילים חדשות. נסו לקרוא עיתונים, בלוגים, ספרים ומאמרים מקצועיים שונים. בחרו טקסטים התואמים את הרמה הנוכחית שלכם. העלו בהדרגה את הקושי כדי לאתגר את עצמכם. במהלך הקריאה כדאי לכתוב מילים לא מוכרות, לרשום הגדרות וליצור רשימות אוצר מילים שישמרו בזכרונכם.
 • צפייה בסרטים וסדרות – צפייה בתכנים באנגלית, עם או בלי כתוביות, תוכל לעזור לכם ללמוד כיצד מילים משתלבות בהקשרים שונים.
 • גיוון משאבי למידה – אל תגבילו את עצמכם למשאב אחד. חקרו מגוון רחב של חומרים, כולל פודקאסטים וסרטונים, כדי לחשוף את עצמכם לאוצר מילים מגוון.
 • שימוש באפליקציות ותוכנות לימוד – בעידן הטכנולוגי של היום, ישנן אפליקציות שונות ללימוד שפות, אשר מסייעות בלמידה וחזרה על מילים חדשות.
 • כתיבה פעילה – נסו לכתוב באופן קבוע באנגלית. זה יכול להיות יומן אישי, מאמר, סיפור קצר או אפילו פוסטים ברשתות החברתיות.
 • שיחה ודיונים – שיחה באנגלית עם אנשים שונים תוכל לחשוף אתכם למילים חדשות ושימושים שונים. השתמשו באופן פעיל באוצר מילים חדש וחפשו הזדמנויות לשלב אותם בתקשורת המדוברת שלכם.
 • תרגול קבוע ועקבי – זכרו כי בניית אוצר מילים דורשת מאמץ עקבי. הקדישו זמן ייעודי ללימוד אוצר המילים ותרגלו מדי יום תוך שימוש בטכניקות ומשאבים שונים.
 • מיקוד במילים נפוצות – אם אתם רוצים להרחיב את אוצר המילים שלכם, כדאי להתמקד ב-1000 המילים הנפוצות המהוות 70-80% מהתוכן בשפה.
 • הקשר – הבנה קונטקסטואלית משחקת תפקיד חשוב ברכישת אוצר מילים. כאשר אתם נתקלים במילים לא מוכרות, שימו לב למילים, ביטויים ומשפטים שמסביב שיכולים לספק הקשר ולעזור לכם להסיק משמעויות.
 • התמדה וגישה חיובית – למידת שפה היא תהליך. על כן, יש להצטייד בסבלנות והתמדה. אל תתייאשו מטעויות או מחוסר הבנה – הם חלק בלתי נפרד מהמסע שלכם. זכרו כי בכל פעם שאתם נתקלים במילה לא מוכרת ולומדים אותה, אתם מרחיבים את אוצר המילים ומשפרים את היכולת שלכם לתקשר באנגלית.

הרחבת אוצר מילים באנגלית בהתאמה אישית

לימוד שפה חדשה הוא תהליך ייחודי ואישי, שונה מאדם לאדם. כאשר מדובר בלימוד אנגלית, אין שני לומדים שדרכם זהה. כל אחד מביא עימו רקע, יכולות, צרכים ומטרות שונות, שמשפיעים על חוויית הלמידה והתהליך האישי שלו. על כן, מלבד האסטרטגיות הכלליות, חשוב להתאים את הלמידה בצורה אישית. הנה מספר טיפים חשובים:

 • למידה דרך תחום עניין – כדי שהלמידה תהיה מהנה ויעילה, כדאי ללמוד על נושא שמעניין אתכם. כך למשל, אם אתם חובבי ספורט, ניתן לקרוא ספרות בנושא, להאזין לפודקאסטים או לצפות בסרטונים בתחום. כל אלו יסייעו לכם להרחיב את אוצר המילים.
 • התאמה לסוג הזכרון – התאימו את הלימוד לסוג הזיכרון הדומיננטי – שמיעתי, תנועתי, קינסטטי.
 • שימוש בעוגני זיכרון עם כלים לשילוב הדימיון – חשוב לדעת כי לכל אדם ישנם דברים שהוא זוכר בצורה טובה (כמו אנשים, מקומות, חפצים) לעומת דברים שאינו זוכר (כמו פרצופים או שמות של אנשים שאינם מהסביבה הקרובה). על כן, כדי להרחיב את אוצר המילים, כדאי להשתמש באסוציאציות, מנמוניקות ובטכניקות זיכרון כמו טכניקת המגירות, שיטת החדר הרומאי (Memory Palace) או דמות מגשרת.

ניו סקול – הדרך להרחבת אוצר המילים באנגלית

בניית אוצר מילים עשיר באנגלית היא מסע הדורש מסירות, תרגול ואסטרטגיות למידה מגוונות. על ידי יישום הטכניקות המתוארות במאמר זה, תוכלו להרחיב את אוצר המילים, לשפר את כישורי השפה ולצבור ביטחון בתקשורת באנגלית. אם אתם רוצים לשפר את אוצר המילים באנגלית וצריכים מסגרת עוטפת, הגעתם למקום הנכון.

אצלנו בניו סקול תוכלו להירשם לקורסי שפות המועברים בשיטת MemoReach שפותחה על ידי מומחה הזיכרון ושיאן גינס בזיכרון, ערן כץ.

 ניו סקול זהו בית ספר ישראלי לשפות 100% כחול לבן והמורים המלמדים בו פזורים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום (בי”ס מורשה משרד החינוך להוראת שפות).

אם אתם רוצים לדבר אנגלית בביטחון, צרו קשר עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ בטלפון 03-6033554 או בוואטספ ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל