איך לבחור איזו שפה ללמוד?

בימים שבהם רפורמת השמים הפתוחים נותנת את אותותיה ונמלי התעופה מלאים מפה לפה, יותר אנשים מעוניינים להיפתח לעולם הגדול וללמוד שפה חדשה שתשרת אותם בפן המקצועי, בנסיעה לחו”ל או סתם במפגש אקראי עם תיירים. לעיתים הצורך הוא ברור – כמו למשל קורס איטלקית לקראת לימודי רפואה באיטליה ולעיתים הצורך מגיעה מתוך תשוקה לשפה או לתרבות. אך מה קורה אם התאהבנו ברומא, ברצלונה ופריז גם יחד? מה ואיפה כדאי ללמוד ספרדית או צרפתית? אולי בכלל כדאי לבחור בקורס ערבית ורוסית כי בישראל חיים למעלה משני מליון דוברי השפות הללו? ניו סקול כאן לעזרתכם.

ערבית מדוברת למתחילים – מגשרים על הפערים

בישראל חיים יותר ממיליון וחצי דוברי ערבית כשפת אם וכידוע, האבולוציה גורמת לכך שהמספרים רק יצמחו. בבית ספר ממוצע של מערכת החינוך הישראלית לא מלמדים כיצד לפתח מיומנויות דיבור, אלא איך לקרוא ולכתוב ערבית ספרותית שאינה תמיד באה בהלימה עם השפה המדוברת מה שמייתר את הפרוצדורה והופך את הידע לפחות שימושי. לכן, כשנרצה להתעניין לגביי קורס ערבית, בין אם הטעמים הם ערכיים, פוליטיים או ביטחוניים, השפה הערבית מהוות גשר לאוכלוסייה גדולה שחיה בישראל. על מנת להבין ולתקשר עם ערבים, תצטרכו ללמוד קורס ערבית מדוברת למתחילים, אך בדקו שבית הספר לשפות שבו אתם מתעניינים מציע שיטת לימוד איכותית ויעילה, כמו למשל מתודולוגיית MemoReach  אצלנו בניו סקול.

קורס איטלקית: רומנטיקה או לימודים?

לימודי הרפואה והארכיטקטורה בישראל מוסללים רק עבור מעטים, כאלו שצלחו בחינת פסיכומטרי בצורה יוצאת דופן או מי שעברו דרך חתחתים עד התואר הנכסף. סטודנטים רבים מעדיפים לשלב לימודים גבוהים עם אווירה אירופאית בארץ המגף המהפנטת. אין מה לומר – גם אם סתם התאהבתם בטוסקנה או סיציליה וגם אם אתם פשוט רוצים ללמוד תואר אקדמי, איטליה מציעה אוכל מושלם, תרבות חמה ושפה רומנטית שמתגלגלת על הלשון באלגנטיות. קורס איטלקית מדוברת בניו סקול מכין אתכם עם מבחינת האווירה מצד אחד ועם המילים החשובות שצריך איך להשתמש בהן מצד שני. שיטת הלימוד מבוססת על תרגילי זיכרון ייחודים שפותחו בקפידה וכל המורים שלנו עובדים לפיהם.

רוסית מדוברת – קצת אחר ממה שהכרנו עד היום

בשונה מהשפות הלטיניות, ברוסית משתמשים באותיות קיריליות אשר לוקח לנו כישראלים קצת יותר זמן להכיר. התרבות המזרח אירופאית בכלל וזו הרוסית בפרט, מעלה על הנס את העושר הלשוני וזה בתורו מבטא את אופיו ומעמדו של האדם הדובר רוסית בתפיסה החברתית. כמו כן דוברי רוסית רבים יעריכו את אלה שלמדו את השפה במיוחד כשזו לא שפת אמם. בישראל ישנם תחומים רבים בהם מועסקים דוברי רוסית ופעמים רבות הם אינם יודעים לדבר עברית או אנגלית ולכן נאלץ להשתמש בשפת הסימנים אם איננו יודעים לדבר רוסית. קורס רוסית בניו סקול יעזור לפתור את מכשול השפה וביתר קלות ומהירות אם עושים זאת לפי המתודולוגיה שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון, ערן כץ.

קורס אנגלית מדוברת ועסקית – ההשקעה הכי חשובה בעצמכם

לפי מחקרים, כ-70% מהשיחות באנגלית שמתקיימות מסביב לעולם נעשות בין אנשים שזו אינה שפת האם שלהם. הנתון הזה מדהים בהתחשב בעובדה שישנן כמה מדינות גדולות מאוד שבהן האנגלית היא השפה הרשמית העיקרית, כגון ארה”ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה, ניו-זילנד ואף דרום אפריקה. זה אומר שבין אם נטוס לאירופה, אסיה או אפריקה ובין אם סתם נפטפט עם תיירים מארגנטינה, קרוב לוודאי שנדבר באנגלית. ההבחנה בין סוגי הקורסים – אנגלית עסקית או אנגלית מדוברת למתחילים או מתקדמים תלויה ברקע ובצורך של הלומד, שכן אם הסיבה היא מקצועית ולתלמיד יש כבר בסיס טוב בשפה, אז כמובן שעדיף ללמוד אנגלית עסקית. לעומת זאת, כאשר רמת האנגלית היא עדיין לא חזקה מספיק, מוטב כי ילמד אנגלית מדוברת לפי הרמה המתאימה ביותר. על מנת לקבל הבנה מלאה של הנושא, יש לערוך מבחן רמה קצר ונוסף לכך, אנו ממליצים על מבדק זיכרון וסגנונות לימוד.

בבית הספר לימדו אותנו אנגלית לפי שיטה שאינה מתאימה לרוב האנשים ולכן בית הספר לשפות שמציע שיעורי אנגלית חייב להתאים את התרגילים לסגנון הלימוד הנכון עבור התלמיד. למשל, ישנם אנשים תחושתיים שצריכים לקבל משימות דינאמיות יותר מאשר אנשים ויזואליים שעובדים טוב עם גרפים ותמונות. בראש ובראשונה, הכי כדאי לבחור בקורס אנגלית שמבוסס על טכניקות זיכרון ולו בשביל שתזכרו איך להשתמש בידע שאתם רוכשים. ניו סקול פיתחה מתודולוגיה בלעדית עם הסופר של רב המכר “סוד הזיכרון המצוין” – ערן כץ במטרה להקל על הלמידה וליהנות ממנה גם כשזה במחיר שפוי ונגיש.

קורס לימודי ספרדית – אי אפשר להוריד את החיוך

לא סתם קוראים לה השפה השמחה, דוברי ספרדית מעידים תמיד שהם אוהבים לדבר במבטא המקומי שלהם כי הם פשוט נהנים להגות את המילים. הגייה של שפה חדשה היא יכולת נרכשת וניתן ללמוד אותה אם מתאמנים מספיק ובצורה נכונה. מסגרת קבוצתית תמיד יכולה לעזור כי היא מקנה את אלמנט היחסיות הלשונית ועוזרת ללמוד מטעויות של אחרים, יחד עם הגברת המוטיבציה והנכונות להירתם, בניגוד ללימוד פרטני. בין אם אתם מתכננים טיול לדרום אמריקה או ספרד ובין אם אתם מתכוונים לעבוד בארה”ב, ספרדית היא שפתם של למעלה ממיליארד אנשים ברחבי הגלובוס. כדי לתקשר איתם ולהכיר יותר טוב את כל השירים הנהדרים של אנריקה וחוליו, ההמלצה היא ללמוד קורס ספרדית מדוברת למתחילים על פי טכניקות זיכרון שיעזרו לכם להטמיע את השפה במוח לאורך זמן. אחרת, מה הטעם ללמוד מלכתחילה? בניו סקול פיתחנו מתודולוגיה חדשנית שמקצרת את הזמן שבו אפשר ללמוד שפה ולמרות זאת השארנו את המחירים נוחים כל כיס.

צרפתית: כמו מילה נרדפת לתרבות גבוהה, אבל לא רק

במדינות רבות בעולם ובכלל זה ישראל, השפה נחשבת ליוקרתית ומיוחסת למעמד חברתי גבוה ולאינטלקטואלים, שכן מי שלמד אותה נתפס פעמים רבות כאדם מלומד ושוחר תרבות, אמנות ופילוסופיה. כמו כל שפה אחרת, יותר קל ללמוד צרפתית כאשר יש מוטיבציה ורצון פנימי ולכן לא ניתן לטעון כי היא יותר קלה או קשה משפות אחרות באופן אובייקטיבי. כאשר מתמקדים במילים הנפוצות ביותר, אלו שנעשה בהן שימוש תדיר, הלימוד נעשה פשוט, יעיל ונוח יותר. מחקרים רבים מראים כי ברוב השיחות והכתבות בעולם, בכל שפה, יש צורך באותן 1000 מילים פחות או יותר. בבתי ספר רבים לשפות מלמדים לפי ספרים ישנים, אוצר מילים שאינו פרקטי ביום-יום. ניו סקול תמצתה את קורסי צרפתית למתחילים ולמתקדמים ביחד עם אלוף תרגילי הזיכרון ערן כץ, כך שתלמדו את מה שחשוב באמת ובפרט בשפה המרשימה הזו.

לימודי סינית וגרמנית – באמת צריך לרצות את זה

השפות הללו מצריכות תעוזה, אמביציה, סבלנות והשקעה אמיתית. מדובר בשפות אשר שונות בתכלית ממה שאנו מכירים בעברית ובאנגלית. בין אם אלה חוקי הדקדוק השרירותיים או הלחן המוזיקלי והאינטונציה, יש לזכור איך להגות ולבטא את המילים על מנת שבן או בת השיחה יבינו אתכם. על פי רוב, הלומדים עושים זאת מתוך שאיפה מקצועית או לימודית אשר מצריכה שליטה בגרמנית או בסינית מדוברת ולעיתים רחוקות הלימוד נעשה בשל סקרנות תרבותית גרידא. רוב קורסי הסינית והגרמנית בישראל כוללים בסיס רחב מידי של אוצר מילים. כאשר לפחות ברמת המתחילים אין בו צורך. על כן, שימו לב שאתם לומדים רק את מה שצריך וחשוב באמת. השתמשו בטכניקות זיכרון ולימדו איך לעבוד איתן באופן שוטף כדי להקל על המוח וליהנות מהלימוד.

ההמלצה המרכזית שלנו באשר לקורס השפה שהכי כדאי ללמוד היא אמנם קצת קלישאתית אבל נכונה תמיד: תבחרו את השפה שאתם הכי נמשכים אליה, בין אם בשל מדינה ותרבות שאהבתם או בזכות אדם שהכרתם ועשה לכם חשק לרצות עוד. כאשר אתם אוהבים משהו, בסופו של דבר תהיו טובים בו והתוצאה משתלמת מאין כמוה. אין דבר מרשים יותר מאשר שליטה בשפה שנייה או שלישית. גם אם זה שורה בקורות החיים וגם אם כחלק מהיכרות ראשונים בדייט ראשון. מחקרים מראים שאנשים אשר יודעים יותר משתי שפות הם אנשים משכילים ומלומדים יותר, שמרוויחים יותר ומסופקים מהישגיהם במידה רבה הרבה יותר. והכי חשוב – לא לפחות לטעות, רק ככה לומדים. אז בואו לזכור שפה חדשה בניו סקול!

 

 

אולי יעניין אותך גם

פעלים באנגלית

פעלים הינם המרכיבים החשובים ביותר בכל משפט באנגלית והם אלו שקובעים מה קורה, מי עושה את הפעולה, ומתי היא מתרחשת. על אף שבמאמר זה נציג…

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל