כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות

כל מה שצריך לדעת על לימודי שפות

לפרטים על קורסי לימודי שפות של ניו סקול בשיטה שפיתחנו עם שיאן גינס בזיכרון

החלטתם שהגיע הזמן לשפר את האנגלית או להגשים חלום ישן וללמוד שפה חדשה?

בעולם היום כבר ידוע לכולם ששליטה באנגלית היא בגדר חובה, ושליטה בשפה נוספת זו מיומנות בעלת ערך עצום שפותחת דלתות וחושפת אתכם לעולמות חדשים ותרבויות מרגשות.

אז אם גם אתם רוצים להיות חלק מהעולם הגלובאלי של היום ולשלוט בשפה נוספת – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודי שפות:

  1. אנחנו מתוכנתים לדעת שפות, ויותר משפה אחת.

רוב האנשים בעולם דוברים שתי שפות או יותר! כולנו למדנו את שפת האם שלנו כשהיינו ילדים, וזה קרה לנו בצורה טבעית. למעשה אין באמת גיל ללימודי שפה, שפה חדשה היא מיומנות שניתן לרכוש בכל גיל ובכל שלב בחיים.

לימודי שפות - חלוקה לרמותמה הרמה שלכם בשפה? תוכלו לגלות במבדק רמה קצר

  1. רוצים להשתפר בשפה? תרשו לעצמכם לעשות טעויות

התחלתם ללמוד שפה חדשה ואתם מרגישים תקועים? אולי הבעיה טמונה בכך שאתם מעט פרפקציוניסטים או דקדקניים יתר על המידה… כשילדים לומדים שפה חדשה הם לא מפחדים לעשות טעויות בדרך. כשמדובר על תרגול מיומנות חדשה הדגש הוא על הכמות. ככל שתתרגלו יותר ותטעו יותר – כך גם תשתפרו יותר ותצברו ביטחון בשפה.

אתם השופטים הכי מחמירים של עצמכם… לפרטנרים שלכם בשיחה לא באמת אכפת אם עשיתם טעות דקדוקית או טעיתם באחת המילים. מה שחשוב הוא התקשורת ויכולת העברת המסר. ואם יתקנו אתכם – קבלו זאת באהבה, זה רק יעזור לכם להגיע למטרה.

KEEP GOING

  1. התמקדו במסר ולא בחוקי הדקדוק

בהמשך לסעיף הקודם שלנו – אל תפחדו לדבר ולעשות טעויות! בשביל להשתפר במיומנות הדיבור בשפה תהיו חייבים לתרגל כמה שיותר באופן מעשי.

כולנו למדנו אנגלית בבית הספר והעברנו שנים של לימוד תיאורטי מתיש מספרי דקדוק, אבל כשהגענו לחיים האמיתיים ראינו שזה לא ממש עבד עבור רובנו. גם דוברי אנגלית שפת אם לא מכירים בעצמם את כל החוקים הדקדוקיים, וגם אנחנו עושים הרבה טעויות דקדוקיות בעברית – בלי שאף אחד שם לב, ועדיין אנחנו שולטים בשפה בצורה מצוינת.

מתחילים ללמוד שפה חדשה? התמקדו קודם בעיקר

  1. 1000 המילים הפופולריות בכל שפה מהוות כ-75% מהעיתונים והשיחות היומיומיות שלה.

מתחילים ללמוד שפה חדשה? התחילו מהמילים הפופולריות ביותר! בלמידה של כל תחום חשוב להתמקד בעיקר וזה רלוונטי במיוחד בלימודי שפה חדשה. זה יעזור לכם להגיע לרמת שיחה יומיומית בזמן קצר, כך תוכלו לצבור ביטחון בשפה, להבין תכנים רלוונטיים ולהשתפר מהר יותר באוצר המילים דרך הבנת הקשרים.

  1. שפה היא אמצעי תקשורת – אתם חייבים לתקשר עם אנשים בשביל ללמוד שפה חדשה

קיימות בשוק אינספור אפליקציות וטכנולוגיות שונות ללימודי שפה. זה יכול להיות מעולה לשינון מילים ולהרחבת אוצר המילים, אבל אפליקציה לא באמת תעזור לכם לדבר את השפה. בשביל להשתפר באמת בשפה כדאי שתמצאו פרטנר דובר השפה או מורה שאיתם תוכלו להתאמן בשפה באופן מעשי. אם אתם אנשים חברתיים כדאי לכם למצוא קורס קבוצתי בו תוכלו ליהנות מתרגול השפה עם עוד אנשים ועל הדרך גם להכיר חברים חדשים שתוכלו להמשיך לתרגל איתם את השפה.

לדבר שפותתרגול מעשי שוטף – מדברים עם החברים בשפה הנלמדת בקורס שפה קבוצתי 

  1. לחיות את השפה

בניו סקול אנחנו מאמינים שהדרך הכי טובה ללמוד שפה היא פשוט לחיות אותה. לא מספיק לתרגל את השפה בכיתה עם המורה והסוד הוא להמשיך לתרגל גם בין השיעורים בפלטפורמות שונות, בערבי שפות ופשוט לחיות את השפה וליהנות ממנה.

אם אתם לומדים שפה תמיד תוכלו להקיף את עצמכם בכמה שיותר דברים שקשורים לשפה. תשמעו שירים שאתם אוהבים בשפה, תצפו בסרטים, הרצאות וסדרות בשפה הנלמדת, תקראו על התרבות והאקטואליה במדינה דוברת השפה ופשוט תהנו מהלמידה. אם יש לכם תחום עניין או תחביב מסוים – חפשו עליו מידע נוסף בשפה הנלמדת וכך תהנו ותעשירו את עצמכם כפליים.

ניוסקול לוגו

ניו סקול – בית ספר לאנגלית ושפות נוספות

מתכננים כבר שנים ללמוד אנגלית ובאמת לדבר? לשוחח בערבית מדוברת או לטייל בעולם ולהתנהל בספרדית אחרי קורס קצר? בניו סקול אנחנו מלמדים אנגלית ולמעלה מ- 10 שפות נוספות בשיטה מתקדמת שפיתחנו יחד עם ערן כץ – מומחה זיכרון ושיאן גינס ישראלי.

בואו לבחור את המסלול שמתאים לכם >>

ניתן לבחור ללמוד את השפה באופן פרטי, קבוצתי או משולב. אנו מציעים קורסי אונליין או קורסים פרונטליים בכיתות שלנו בתל אביב (סמוך לרכבת השלום).

כל תלמיד שמגיע לניו סקול עובר בהתחלה מבדק זיכרון וסגנונות תקשורת שעוזר לנו לתת לו ייעוץ לגבי המסלול המתאים ביותר עבורו, יחד עם טיפים אישיים במהלך הלמידה.

לקבלת מבדק אישי ומידע נוסף על הקורסי לימודי השפות שלנו השאירו פרטים בתחתית העמוד ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם 😊

אולי יעניין אותך גם

שתפו עם חברים

שתפו עם חברים

לכל אחד יש זיכרון לשפות, בואו לראות איך להגיע אליו >>>

טיל